13:10 1402/11/17

همزمان با ایام دهه فجر و در اعیاد ماه رجب و شعبان انجام می شود؛ برگزاری جشن تکلیف ۸۷۰ نفر از دختران تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری مفتاح وبه نقل از پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمدرضا مومی اردستانی معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با اشاره به اجرای طرح دختران ماه، همزمان در ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این طرح با همکاری آستان قدس رضوی و حضور در منازل خانواده های تحت حمایت در سطح استان برای ۸۷۰ دختر که به سن تکلیف رسیده اند در حال اجرا می باشد.

محمدرضا مومی اردستانی با اشاره به اجرای این طرح به صورت خانه به خانه با حضور خادمیاران آستان قدس رضوی، ادامه داد: در پویش دختران ماه، پس از شناسایی تعدادی از فرزندان خانواده های نیازمند، که درآستانه رسیدن به سن تکلیف هستند، جشن تکلیف برگزار و هدایای ویژه اهدا می شود.

وی به محتوای بسته های اهدایی ویژه مکلف شدن دختران اشاره داشت و افزود: یک قواره چادر نماز، جانماز کوچک و بزرگ، مهر و تسبیح، یک جلد کتاب و کیف کوچک و بزرگ، در حضور خانواده به دخترانی که به سن تکلیف رسیده اند اهدا می شود.

اردستانی با تاکید بر تربیت و هدایت فرزندان تحت حمایت برای آشنایی با سبک زندگی اسلامی، بیان داشت: هدف از اجرای این طرح، تشویق دختران مددجوی مکلف شده به فراگیری آموزه های دینی، آموزش غیرمستقیم نماز و احکام، تبلیغ و گسترش فرهنگ و ارزش های اسلامی دینی در جامعه است.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه امسال هزار و ۷۰۰ دانش آموز دختر در آستانه رسیدن به سن تکلیف هستند، گفت: امیدواریم با مساعدت خیران و نیکوکاران بتوانیم نسبت به اهدای بسته های ویژه برای مکلف شدن سایر دختران تحت حمایت اقدام کنیم.

مطالب پیشنهادی