20:23 1402/11/15

به گزارش پایگاه خبری مفتاح، رئیس دفتر تبلیغات استان اصفهان گفت حجت الاسلام عبدالرسول احمدیان در نشست خبری اولین رویداد ملی «موشن گرافیک» با اشاره به ایام الله دهه فجر، انقلاب اسلامی را برآمده از مسیر عقلانیت و جمهوریت و در بستر رای و انتخاب مردم عنوان کرد و ماندن در این مسیر را مبنتی بر عقل، اطلاعات و فرهنگ درست  انتخاب مناسب که در بستری سالم ومورد اطمینان باشد، دانست.

او در ادامه تاکید کرد راهی که باخون شهدا هموار شد برای تداوم آن نیاز به حضور حداکثری همه اقشار و مردم و مسئولانردارد وباید در مسیر عقلانی واتحاد همراه باشد.

رئیس دفتر تبلیغات استان اصفهان در ادامه به برگزاری اولین جشنواره ملی «موشن گرافیک» با عنوان «طلافنگ »اشاره کرد. او با تاکید بر اینکه برای انتقال  مفاهیم خوب وتاثیر گذار به تلفیق چند عنصر نیاز داریم گفت: برای انتقال بهتر مفاهیم به  محتوای خوب، قالب درست، هنر و ذوق سلیم همراه با تکنولوژی به روز و کارامد  نیاز است.

 او در ادامه افزود: یکی ازبسترهای هنری به روز امروز  قالب پویانمایی وموشن‌ها هست. روشی که اگر هنرمندان بتوانند از آن استفاده کنند به خوبی می توانند مفاهیم را منتقل کنند.

احمدیان با اشاره به اینکه برای انتقال مفاهیم مختلف می توان از قالب‌های مختلف هنری ازجمله فیلم‌های کوتاه، مستندهای بلند و هنرهای تجسمی هم استفاده کرد، ادامه داد:  اما قالب موشن گرافیک نسبت به سایر قالب ها تنوع بالایی دارد و توسط افرد متنوعی هم تولید میشود و می تواند  بستر مناسب و تاثیر گذار باشد.

بنا به گفته او توزیع سهل و سریع موشن به دلیل جنبه‌های هنری آن و کوتاه بودن و متنوع بودن آن  باعث جذب مخاطب می شود و همین ویژگی باعث شده تا به راحتی محتوای مورد نظر را در این قالب به مخاطب منتقل کرد.

رئیس دفتر تبلیغات استان اصفهان یکی از اهداف اولین جشنواره ملی «موشن گرافیک» با عنوان طلافنگ را فراهم کردن زمینه ای برای اتصال هنرمندان این عرصه با یکدیگر و ایجاد هم افزایی آنها برشمردو افزود: تلاش می کنیم با برگزاری این جشنواره بستری مطمئن برای رقابت هنرمندان و اشتراگ گذاری تولیدات آنها و شناساندن انها به محموعه فرهنگی ایجاد کنیم

ما در طلافنگ به دنبال استخراج طلاهای فرهنگی هستیم، احمدیان با بیان این جمله ادامه داد: برقراری ارتباط بین هنرمندان و متولیان و مجموعه های فرهنگی تخصصی یکی از مهمترین اهداف جشنواره بوده است.  این رویداد دو مخاطب خواهد داشت.  دستگاه های فرهنکی تخصصی که برای ارائه کردن محتواهای تولیدی خود  و رساندن تولیدات به مخاطب به هنر موشن نیاز دارند و هنرمندان و تولید کنندگان تخصصی اثار که نیاز به ارتباط با یکدیگر و اشتراک گذاری آثارشان دارند. 

اولین جشنواره ملی موشن گرافیک در چهار محور آسیب اجتماعی، قصص قرانی و آیات تبیین، جایگاه نماز در جامعه اسلامی و سبک زندگی اسلامی -ایرانی برگزار خواهد شد.

این جشنواره با همکاری ستاد اقامه نماز، اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی و جامعه المصطفی که هرکدام مسئول برگزاری کی از محورهای جشنواره هستند و جایزه را بر عهده دارند،برگزار خواهد شد. همچنین در بخش فنی به چهار نفر از بهترین سناریو و ایده پردازی، بهترین گویندگی و بهترین کارگردانی و تدوین جایزه خواهد داد. 

مهدی پایون دبیر جشنواره نیز در این نشست گفت: اولویت در دبیرخانه جشنواره با اثاری است که در قالب محورهای مطرح شده، ارسال میشود و آثار تولید شده در حول محورها شانس  بیشتری برای دریافت جوایز خواهند داشت.

او در ادامه افزود: هنرمندان در هر سنی می تواند تولیدات خود را در قالب  موشن گرافی دو بعدی، سه بعدی، کمیک موشن، اینفو موشن، استوری موشن ،موشن گرافیک به جشنواره ارسال کنند. آثار باید در حجم  ۵۰ مگ و زمان ۱۲۰ ثانیه تولید شوند. 

علاقمندان می توانند تا 10 اسفندماه سال جااری با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی http://m۸r.ir/talafang در اولین جشنواره ملی موشن گرافیک شرکت و آثار خود را بارگذاری کنند. این جشنواره به صورت ملی برگزار و شرکت برای عموم آزاد است.

در پایان این نشست پوستر جشنواره رونمایی شد. 

مطالب پیشنهادی