14:45 1403/04/02

در یکصد و بیست و ششمین جلسه شورای مسکن استان اصفهان انجام شد؛ بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن شهر جدید بهارستان

به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ یک‌صد و بیست و ششمین جلسه شورای مسکن استان به ریاست سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان و با حضور علیرضا قاری قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان و دیگر مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو این شورا برگزاری شد.

در این نشست ۳ دستور کار مورد بررسی قرار گرفت و ضمن ارائه گزارشی از سوی شرکت عمران شهر جدید بهارستان در خصوص وضعیت پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن، نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی استان گزارشی پیرامون مصوبات شورای مسکن در سال ۱۴۰۲ ارائه کردند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در حاشیه این جلسه پیرامون مباحث مطرح شده اظهار کرد: در این نشست وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن شهر جدید بهارستان نسبت به برنامه زمان‌بندی این پروژه‌ها و میزان انحراف از برنامه به‌صورت ریزبینانه مورد بررسی قرار گرفت و با هم‌فکری اعضا جهت رفع موانع موجود تصمیم‌گیری شد.

قاری قرآن ادامه داد: در این جلسه گزارشی از وضعیت اجرای طرح‌های حمایتی مسکن شهرستان نطنز ارائه شد که بر اساس این گزارش‌ها در طرح نهضت ملی مسکن این شهرستان بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ نفر اقدام به ثبت نام کردند و از این تعداد در حال حاضر بالغ بر ۱ هزار و ۱۰۰ متقاضی تایید نهایی شدند.

وی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن در شهر نطنز به صورت بنیاد ساخت، در بادرود به صورت گروه ساخت و در خالدآباد و طرقرود به صورت ویلائی در حال اجرا است، گفت: تا کنون برای بیش از ۱ هزار و ۱۰۰ نفر زمین تامین شده است و تا کنون بالغ بر ۹۰۰ متقاضی به پروژه‌ها تخصیص یافته‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان بیان کرد: برای طرح جوانی جمعیت و ۴ فرزند زیر ۲۰ سال در شهرستان نطنز بیش از ۲۹۰ نفر ثبت نام کردند که افزون بر ۱۶۰ متقاضی تایید نهایی شده و تا کنون برای بالغ بر ۱۴۰ خانوار تخصیص زمین انجام شده است.

در این جلسه به‌صورت کلی وضعیت اجرای مصوبات شورای مسکن استان اصفهان در سال ۱۴۰۲ بررسی شد.

 
 
 
 
 

مطالب پیشنهادی