19:42 1401/08/22
 

به گزارش مفتاح وبه نقل از خبرگزاری صدا و سیما با اقدامات اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) شبکه گسترده بین المللی توزیع مواد مخدر که از طریق به کارگیری اتباع بیگانه و با اتخاذ روش‌های حرفه‌ای در پوشش ناوگان حمل و نقل عمومی، مبادرت به انتقال محموله‌های کلان مواد مخدر از مرز‌های شرقی کشور به دیگر استان‌های عمقی می‌کرد، شناسایی و منهدم شد.

کسب درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی از توزیع مواد مخدر

بر اساس بررسی و رصد‌های فنی و اطلاعاتی صورت گرفته مشخص شد که شبکه مذکور به طور میانگین روزانه حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلوگرم مواد مخدر را در کشور پخش می کند که ارزش ریالی تجمیعی مبالغ به دست آمده در طی سال‌های اخیر به بیش از ۱۳۰ هزار میلیارد ریال می‌رسد.

دستگیری ۳۲ عنصر اصلی و مسدود شدن ۱۰۵۴ حساب بانکی

در همین راستا با دستور مقام قضایی ۳۲ نفر از عناصر اصلی شبکه بازداشت شدند و ۱۰۵۴ حساب بانکی متعلق به اعضای شبکه مسدود شد. علاوه بر آن حجم کلانی از اموال و دارایی متعلق به این شبکه شناسایی و توقیف شده است.

وزارت اطلاعات در مسیر مبارزه با مفاسد اقتصادی هیچ اغماضی به اعمال مجرمانه سوداگران نخواهد داشت و با رصد هوشمند معاملات و مراودات اقتصادی هرگونه سودجویی و فساد اقتصادی را شناسایی و با آن قاطعانه برخورد خواهد نمود.

 

مطالب پیشنهادی