به گزارش مفتاح، انفجار در کارخانه فولاد بویراحمد سبب سوختگی تعدادی از کارگران این کارخانه شد و اکنون حال ۳ نفر به علت سوختگی ۱۰۰ درصد وخیم گزارش شده است.

نیمه شب گذشته در پی شعله ور شدن زبانه‌های آتش در کارخانه فولاد بویراحمد موجب سوختگی برخی از کارگران این کارخانه شد.

پژمان نیک اقبال پیرامون این حادثه اظهار داشت: ساعت 2:25 بامداد امروز انفجاری در کارخانه فولاد بویراحمد رخ داد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: باتوجه به اینکه کارگران شیفت شب در آن ساعت مشغول به کار بودند 9 نفر از کارگران کوره ذوب آهن دچار سوختگی و مسمومیت شدید شده و بلافاصله در تماس تلفنی اورژانس، هلال احمر و آتش نشانی برای کمک به مصدومان به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه حادثه دیدگان به بیمارستان شهید بهشتی یاسوج اعزام شدند، بیان کرد: کار درمان اولیه مصدومان در این بیمارستان انجام شد و 6 نفر از کارگران به علت جراحات شدید سوختگی بعد از هماهنگی با بیمارستان‌های شیراز و اصفهان به این دو شهر منتقل شدند.

نیک اقبال افزود: 5 نفر از این تعداد با آمبولانس و یک نفر با اورژانس هوایی اعزام شد.

وی با بیان اینکه وضعیت 3 نفر وخیم گزارش شده است، اظهار داشت: علت حادثه از سوی کارشناسان در حال بررسی است و متعاقبا اعلام می‌شود.

نیک اقبالی با بیان اینکه 200 نیرو در شیفت‌های متفاوت در این کارخانه مشغول به فعالیت هستند، بیان کرد: اکنون آتش سوزی مهار شده و روند تولید متوقف شده است و میزان خسارات وارده به کارخانه نیز در حال بررسی است.

وی افزود: بحث‌های ایمنی توسط کارشناسان اداره کار در حال بررسی است و اطلاعات دقیق تر حادثه در ساعات آینده به اطلاع عموم می‌رسد.

کمبود تخت آی سی یو سوختگی در یاسوج/ حال 3 نفر از حادثه دیدگان وخیم است

دهراب چمن آرا نیز در این رابطه اظهار داشت: نخستین تماس مبنی بر انفجار در کارخانه فولاد یاسوج در محور یاسوج_ فیروزآباد با اورژانس ساعت 2:44 بامداد برقرار شد و بلافاصله 4 دستگاه آمبولانس و 1 دستگاه اتوبوس آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

معاون فنی و عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 10 نفر از کارگران کارخانه فولاد یاسوج در این حادثه آسیب دیدند، بیان کرد: یک نشست اضطرای در مرکز ستاد مدیریت بحران فوریت‌های پزشکی پیرامون این حادثه در استان تشکیل شد و پس از نسبت به اعزام مصدومان به شهرهای شیراز و اصفهان اقدام شد.

وی با بیان اینکه یک نفر از این حادثه دیدگان به صورت سرپایی مداوا شد، افزود: 3 نفر به دچار سوختگی 100 درصد درجه 2 و 3 شده بودند به شهر شیراز و 3 نفر دیگر به شهر اصفهان اعزام شدند.

چمن در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه علت اعزام مصدومان به استان‌های همجوار چه بود؟، گفت: این افراد به مراقبت‌های ویژه تخصصی نیاز دارند و به علت کمبود تخت آ سی یو سوختگی به شهرهای شیراز و اصفهان منتقل شدند و اطلاعات تکمیلی پیرامون وضعیت مصدومان متعاقبا اعلام خواهد شد.

هرساله تعدای از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به علت کمبود امکانات پزشکی جان خود را در هنگام اعزام به سایر استان‌ها از دست می‌دهند که امید است در دولت جدید برای رفع این مشکل چاره اندیشی شود.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی