11:24 1402/07/08
 
 به گزارش پایگاه خبری مفتاح وبه نقل از ­ ­سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از اسپوتنیک، جنبش انصار الله یمن با متهم کردن جامعه جهانی به مانع تراشی در مسیر پیشبرد تلاش‌ها برای پایان دادن به درگیری ۹ ساله در یمن، از عربستان خواست با اتخاذ اقدامات اعتماد ساز در مسیر دستیابی به صلح حرکت کند.

حسین العزی معاون وزیر امور خارجه در دولت موقت و پیشبرد امور یمن (دولت نجات ملی وابسته به انصار الله و مستقر در صنعا) درحساب کاربری خود در «اکس» نوشت: صنعا و ریاض باید به حرکت در مسیر دستیابی به صلح ادامه دهند و عملا در برداشتن گام‌ها و اقدامات اعتماد ساز مشارکت کنند و به سخنان طرف‌هایی که در روند پیشبرد صلح مانع تراشی می‌کنند و در راس آن جامعه جهانی توجه نکند.

العزی که رئیس بخش سیاسی و روابط خارجی جنبش انصار الله یمن هم است، افزود: جامعه جهانی باید سیاست‌های خود را به گونه‌ای اصلاح کند که با تمایل مشترک و تصمیم گیر صنعا و ریاض برای پایان دادن به جنگ و دستیابی به صلح در یمن هماهنگ و منسجم باشد.

مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی جنبش انصار الله چهارشنبه گذشته اعلام کرد: از طریق هیئت مذاکره کننده این جنبش که در اواسط ماه سپتامبر از ریاض دیدار کرد، پیام‌ها و تضمین‌های مثبتی از جانب مقامات سعودی در مورد پایان دادن به جنگ و دستیابی به صلح در یمن دریافت کرده است

مطالب پیشنهادی