14:42 1403/04/02

به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علی قاسم‌زاده روز سی‌ام خردادماه در برنامه رادیویی «بی‌واسطه با مردم» درپاسخ به سوال شهروندی در خصوص مشکلات ناشی از فعالیت پرنده فروشان در خیابان عطار نیشابوری، گفت: برای مشاغل مزاحم راه حل اساسی این است که محلی پیش‌بینی و آماده شود و کسبه به محل جدید انتقال پیدا کنند؛ بر این اساس برای پرنده‌فروشان نیز محلی آماده شده که در روند مسائل حقوقی و شهرسازی متوقف مانده است.

او افزود: در حال حاضر مکانی برای فعالیت فروشندگان پرندگان زینتی در حال آماده‌سازی است که تا پایان سال جاری آماده می‌شود و شاید بخشی از مشکلات رفع شود، اما بازار اصلی که برای انتقال کسبه این محور پیش‌بینی شده بود با مشکلاتی مواجه شده است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان نیز با بیان اینکه پیگیری موضوع جداسازی پرندگان زینتی و ذبحی در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: برای فروشندگان پرندگان ذبحی مجموعه‌ای در پل تمدن ساخته شده و عملیات آن در سال ۱۴۰۱ به اتمام رسیده است، اما در واگذاری این مجموعه مشکلات حقوقی به‌وجود آمده است. اخیرا با اتحادیه جدید به توافق رسیده ایم تا اتحادیه بتواند این موضوع را میان‌داری کند و فروشندگان پرندگان ذبحی را به این مکان انتقال دهیم.

امیرحسین ماه‌آورپور افزود: پرندگان زینتی به مجموعه هفت طبقه در بازار گل و گیاه ارغوان که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، منتقل می‌شوند و مشکل خیابان عطار نیشابوری تا حدی رفع می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب پیشنهادی