13:46 1401/08/28

  •  
 

به گزارش مفتاح وبه نقل از خبرگزاری تسنیم، در ایام سالگرد حماسه و ایثار مردم اصفهان و تشییع 370 شهید عملیات محرم در شهر اصفهان، جمعی از مردم این استان، صبح امروز (شنبه) با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

 

در ادامه گزیده‌ای از بیانات رهبر معظم انقلاب در این دیدار را می‌خوانید:

** مناقب اصفهان یکی دو تا نیست. اصفهان شهر علم است، شهر هنر است، شهر جهاد است، شهر زنده است. در باب علم، در اصفهان شاید در این چهارصد سال اخیر تعداد علمای بزرگ اصفهان که اهمّیّتشان و ارزششان و شهرتشان مربوط به خصوص اصفهان نیست، بعضی‌ها همه‌ی دنیای اسلام را، بعضی همه‌ی ایران را فرا گرفته، اگر بخواهیم اسم بیاوریم، در فقه و در فلسفه و در حدیث و در تفسیر و امثال اینها یک کتاب قطور خواهد شد فقط اسمشان را اگر بنویسیم.

** بزرگان علمای ما حتی تا زمان نزدیک به ما مثل مرحوم آقای نائینی، مرحوم آسید ابوالحسن اصفهانی، مرحوم آشیخ محمد حسین اصفهانی، اینها همه بزرگان علم دورانهای مختلف، قبل از اینها، قبل از اینها، قبل از اینها تا حدود چهارصد سال اصفهانی‌اند، شهر علم است دیگر، یعنی تربیت‌کننده است، نه فقط در فقه، در فلسفه هم همین جور است، بعضی هم اصفهانی نیستند، لکن در اصفهان رشد کردند، در اصفهان بروز کردند، اصفهان اینها را رو آورد، این خصوصیت اصفهان است، شهر ایمان و محبت به اهل‌بیت(ع) است.

مسئله‌ی آب اصفهان مسئله‌ی مهمّی است و آن را دنبال‌گیری کردم / مردم اصفهان شایسته‌ی این هستند که ما برای خدمت شب و روز نشناسیم

**  رهبر انقلاب، امروز در دیدار جمعی از مردم اصفهان: مسئله‌ی آب اصفهان مسئله‌ی مهمّی است. بنده هم دنبال این قضیّه بوده‌ام. دوستان متعدّدی نامه نوشتند، ما هم ارجاع کردیم،‌ دنبال‌گیری کردیم. اخیراً هم من دنبال‌گیری کردم. الحمدللّه مشغولند، یعنی کارهای خوبی دارد انجام می‌گیرد؛ پنج شش اقدام، حالا مثلاً ممکن است گفته بشود که بعضی از اینها بلندمدّت است، خب باشد، بالاخره دارد کار انجام می‌گیرد، دارد پیش می‌رود و ان‌شاءاللّه حل خواهد شد. من حالا به مسئولین محترم دولتی که واقعاً‌ تلاش هم می‌کنند، کار می‌کنند، سفارش می‌کنم در این زمینه هرچه ممکن است بیشتر تلاش کنند، هرچه ممکن است سریع‌تر کار کنند؛ یعنی واقعاً مردم #اصفهان شایسته‌ی این هستند که ما شب و روز نشناسیم. 

رهبر انقلاب در دیدار مردم اصفهان: خیلی از جوانان ما نمیدانند در دفاع مقدس چه اتفاقی افتاد / با انگیزه و حرکت مردم و با دستِ خالی پیروزی درخشانی به دست آوردیم

 ** دفاع مقدس هشت ساله خیلی حادثه‌ی مهمی بود. خیلی از جوانهای ما نمیدانند چه اتفاقی افتاد. هشت سال همه‌ی قدرتهای دنیا یک طرف؛ ایران یک طرف. خب حالا مثلاً در بعضی از جاها یک حوادثی هست، به یک کشوری حملاتی میشود مثلاً، اوّلاً به آن وسعت نیست که در ایران بود. ثانیاً بالاخره کسانی هستند به آنها کمک میکنند.

**  آن زمان ناتو همراه صدام بود، آمریکا به‌خصوص همراه صدام بود، شوروی سابق همراه صدام بود، بعضی از کشورهای اروپا که خیلی وابستگی به شوروی نداشتند وابستگی به آمریکا هم نداشتند آنها هم همراه صدام بودند؛ مثل یوگسلاوی، یعنی همه‌ی دنیا یک طرف بود و جمهوری اسلامی یک طرف.

**  خب در این جنگ با همین حرکت مردم و همین انگیزه‌های مردم آن هم با دست خالی ایران توانست پیروز بشود. ما در جنگ هشت‌ساله یک پیروزی کامل و درخشان پیدا کردیم.

این مطلب در حال تکمیل است... .

مطالب پیشنهادی