17:48 1402/12/01

به گزارش پایگاه خبری مفتاح، حجت الاسلام مهدی نیلی پور رییس بنیاد مهدویت و آینده پژوهی اصفهان در خصوص برگزاری جشن نیمه شعبان گفت: جشن های نیمه شعبان به صورت مردمی است و ساماندهی و سازماندهی در ادارات اتفاق می افتد. هر سال اتفاقات خوبی برای جشن های نیمه شعبان رخ داده است و از میدان حضور مردم اطلاعات دقیقی است و اقبال مردم و حرکت مردمی هرسال رو به رشد بوده است.

او با اشاره به حرکت عظیم مردم اصفهان به سمت جمکران در قالب کاروان گفت:  اتفاقی  که سال قبل نبوده  وامسال رقم خورده است  اعزام ۴۵۰ اتوبوس به جمکران است. این حرکت با هماهنگی هیات رزمندگان با برنامه ای با کیفیت ومتفاوت و در یک دورهمی بزرگ واجرای برنامه برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام نیلی پور با اشاره به کمک به هیات هاو کانون های فرهنگی در برگزاری جشن به تهیه کیک با قیمت مناسب گفت: برای کمک به بهتر برگزار شدن جشن ها  امسال ۵۰۰هزار عدد کیک با قیمت تولید از مشهد تهیه شده و  در اختیار مردم قرار می دهیم.

او در ادامه با اشاره به پیشرفت برنامه های نیمه شعبان افزود: اقبال و فداکاری مردم برای امام زمان بسیار وسیع است و قابل مقایسه نیست. فعالیت در بنیاد مهدویت مردمی است و۲۰۰  رابط مهدویت داریم و به عشق خودش انجام می شود. عمق جریان آموزشی و پژوهشی در حوزه تخصصی مهدویت داریم و ۵۰۰ نفر فارغ التحصیل با کمک حوزه علمیه در حوزه مهدویت داریم وبرنامه های مختلفی در حوزه‌های مختلف آموزشی  پژوهشی و مناسبتی داریم. 

رئیس بنیاد مهدویت و آینده پژوهی اصفهان جریان در ادامه افزود: مهدویت در پرتو انقلاب اسلامی رشد کرده است.  ما در اصفهان گفت و گوی ادیان داشتیم و اندیشه نجاتگر ومنجی مساله  بین الادیان است و تفکر مهدویت جز اصول شیعه فقط نیست.و در ادیان دیگر با نام های دیگر مطرح است.

او در ادامه بیان داشت: یکی از علت های بقای مکاتب امید به اینده است و اعتقاد به مهدویت  ومنجی دلیل این امید است. ما برای هر اصفهانی آموزش مهدویت در نظر داریم و هر اصفهانی ۲۰ ساعت اموزش خواهد داشت که تا کنون  ۲۰ هزار اصفهانی اموزش دیده اند.

او به برنامه مهدی باوری و مهدی یاوری در بنیاد مهدویت اشاره داشت و ادامه داد: در بحث مهدوی یاوری به مردم خدمات می دهیم حمایت از ۱۲۰ کودک وآموزش حضوری ومجازی و مکاتبه ای، پرده خوانی و کارگاه اموزشی از جمله برنامه های بنیاد مهدویت است.

مطالب پیشنهادی