14:45 1403/02/17

مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان خبر داد: افزایش ۲ برابری مسافران متروی اصفهان در روزهای جمعه

به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، هادی کریمی با اعلام این خبر گفت: با توجه به استقبال شهروندان و درخواست‌هایی که از منابع مختلف از جمله سامانه ۱۳۷ داشتند، تعداد ایستگاه‌های فعال مترو در روزهای جمعه، از 9 به ۱۶ ایستگاه افزایش یافته است.

او از افزایش دو برابری مسافران مترو در روزهای جمعه خبر داد و افزود: این تعداد از ۱۷ هزار نفر به حدود ۳۶ هزار افزایش یافته است. همچنین ساعت فعالیت مترو در سال جاری یک ساعت افزایش یافته و از ساعت 21 به 22 رسیده است.

مدیرعامل شرکت متروی منطقه اصفهان با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در ایستگاه های مترو همزمان با نوروز 1403 تصریح کرد: امسال با مشارکت اداره میراث فرهنگی، در 9 ایستگاه مترو کارگاه‌های ساخت حدود 30 رشته صنایع دستی برپا شد و شهروندان و گردشگران از نزدیک با این رشته ها آشنا شدند.

او جذب نیروهای متخصص و ساخت و تولید قطعات مورد نیاز برای مترو را از برنامه های اصلی این شرکت در سال جاری دانست و گفت: تقویت تیم فنی، کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری و افزایش بهره‌وری از اهداف اصلی شرکت در سال جاری است.

کریمی، کاهش سرفاصله زمانی مترو از ۱۱ به ۸ دقیقه را مشروط به افزایش تعداد قطارها دانست و افزود: اقداماتی جهت خرید قطارها انجام شده و امیدواریم با دریافت به موقع آنها، نسبت به کاهش سرفاصله زمانی مترو اقدام کنیم.

 

مطالب پیشنهادی