10:53 1400/10/25
 
 به گزارش مفتاح وبه نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ عبدالحسین پارسایی‌راد معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان اذعان داشت: مردم عزیز استان اصفهان اگر گزارشی از تعرض و یا تصرفات در خصوص اراضی ملی دارند می‌توانند با تماس با شماره ۱۶۵۶ آن را اعلام کنند تا عوامل یگان حفاظت اراضی این اداره کل در سریع‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهند.  

وی افزود: تلفن گویای یگان حفاظت اراضی‌به منظور حفظ و صيانت از حقوق و سرمايه های كشور در حوزه اراضی ملی، و جهت دريافت اخبار و گزارشات مردمي از تخلفات، تعرضات و تصرف اراضی دولتی راه اندازی شده است و هم استانی‌های عزيز مي توانند به صورت شبانه روزی و از طريق شماره گيری اين سامانه گزارشات خود را اعلام کنند.  

معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی استان اصفهان هم در سطح ادارات شهرستان‌ها و هم در ستاد اداره کل به صورت شبانه روزی و مستمر عرصه‌های دولتی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.  

وی اذعان داشت: با هدف آمادگی بیش‌تر برای جلوگیری از تصرف اراضی و ساخت و ساز‌های غیرمجاز، اکیپ‌های گشتی ما در آماده‌باش کامل هستند و با هر گونه دخل و تصرف در اراضی دولتی برخورد می‌شود.  

پارسایی‌راد ادامه داد: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری، رسیدگی به موضوع زمین‌خواری در اولویت فعالیت‌های مأموران یگان حفاظت این اداره‌کل قرار دارد و به جهت برخورد با پدیده زمین‌خواری و جلوگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی این یگان با قاطعیت با زمین‌خواران برخورد می‌شود.  

وی بیان داشت: برای جلوگیری از تصرف اراضی ملی اقدامات پیشگیرانه در اولویت این اداره‌کل قرار دارد که از جمله این اقدامات، نصب تابلو و علائم هشداردهنده و گشت زنی در اراضی ملی بوده است تا مردم بدانند کدام اراضی مربوط به دولت است. 

 
 
 
 

مطالب پیشنهادی