13:19 1399/12/21

سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت عید مبعث پیامبر اعظم (ص) برگزار شد.

به گزارش مفتاح نیوز به نقل از پایگاه حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی امروز -پنج‌شنبه ۲۱ اسفندماه- به مناسبت سالروز عید مبعث پیامبر اعظم صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم به‌صورت زنده و مستقیم با ملت شریف ایران سخن گفتند.

گزیده‌ای از سخنان رهبر انقلاب به شرح زیر است:

-بعثت به معنی برانگیختگی پیغمبر است. این برانگیختگی با ارسال کتاب الهی و دستور حکمرانی الهی به پیغمبر همراه است و مفاد این حکمرانی را پیغمبر خدا اعمال می‌کند و اجرا می‌کند و راهبری می‌کند.

-دین با این نگاه گسترده وقتی که نگاه می‌کنیم عبارت است از مدیر مجموعه زندگی انسان. یعنی دین یک برنامه جامع است، نه برنامه‌های صرفاً عبادی و فردی انسان که بعضی خیال می‌کنند دین فقط متکفل برنامه‌های فردی است و مسائل گوناگون اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و غیره از حوزه دین خارج است.

-دین جامعیت دارد و طبعاً دین با این نگاه مورد دشمنی هم قرار می‌گیرد. در همه زمان‌ها اشرار عالم با یک چنین دینی مخالفت کرده‌اند.

-شما امروز هم مشاهده می‌کنید در تبلیغات دشمنان از چیزی به نام اسلام سیاسی نام آورده می‌شود. اسلام سیاسی همینی است که در نظام سیاسی ایران تحقق پیدا کرده و امام بزرگوار ما انجام دادند. و آماج حملات آنها اسلام سیاسی است. اسلام سیاسی یعنی همین اسلامی که توانسته با تشکیل حکومت، دستگاه‌های گوناگون نظام‌های اقتصادی اجتماعی سیاسی نظامی و … به وجود بیاورد و یک هویت دینی و اسلامی را برای یک ملت ایجاد بکند.

-انقلاب عظیم اسلامی در ایران مضمون بعثت را در دوره معاصر تجدید کرد.

- خداوند متعال به امام بزرگوار ما این توفیق را داد که خط مستمر بعثت نبوی را در این دوران با ابتکار و شجاعت و اندیشه بلند خود و فداکاری خود پررنگ کند و نمایان کند. امام بزرگوار توانست همان خط بعثت را که در طول زمان کمرنگ بود، پررنگ کند و جامعیت اسلام را در عمل نشان بدهد و نشان بدهد که اسلام یک دین جامع است.

-امام ابعاد اجتماعی و سیاسی دین را که به فراموشی سپرده شد بود، احیا کرد و به یاد آورد. این انقلاب به پیروی از بعثت نبوی بر ضد ظلم بود بر ضد استبداد بود و بر ضد استکبار بود طرفدار مظلومان از هر آئینی از هر دینی و طرفدار محرومان و مستضعفان بود، از هر ملتی و با هر دین و مسلکی.

-وقتی که این انقلاب تشکیل شد و نظام جمهوری اسلامی را به وجود آورد، همان حادثه‌ای که برای پیغمبران پیش می‌آمد، تکرار شد. یعنی اشرار عالم در مقابل این انقلاب صف کشیدند همچنانی که در مقابل پیغمبران صف می‌کشیدند.

-از روز اول انقلاب توطئه‌ها علیه جمهوری اسلامی شروع شد؛ بیش از همه آمریکا و بعد هم دیگران.

-دو عنصر مهم برای مواجهه با این دشمنی لازم است. دو عنصر مهم که بنده همیشه توصیه کردم و بازهم توصیه می‌کنم: بصیرت و صبر. چنانچه این دو عنصر وجود داشت، دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند. هیچ توفیقی با مواجهه و مقابله‌ی با نظام اسلامی به دست نمی‌آورد دشمن.

-بصیرت یعنی تیزبین بودن و راه درست را شناختن. در غبارآلودگی فتنه‌ها انسان بتواند راه را پیدا کند و بفهمد راه درست چیست. صبر یعنی استقامت در این راه، زاویه پیدا نکردن با این صراط مستقیم و پای فشردن بر این حرکت در این صراط مستقیم.

-یکی از راه‌هایی که این دو خصوصیت را بتوان حفظ کرد در جامعه عبارت است از تواصی. همانی که در سوره والعصر هست. مردم یکدیگر را تواصی کنند. این زنجیره‌ی تواصی، توصیه کردن یکدیگر، هم توصیه به راه حق کنند و هم توصیه‌ی به صبر بکنند. این همه را نگه می‌دارد.

-اگر چنانچه به صبر و تواصی به حق و بصیرت در جامعه وجود داشته باشد این جامعه به آسانی دستخوش تحرکات دشمن نخواهد شد. اما اگر چنانچه این جریان تواصی که زنجیره محافظت مؤمنان است اگر این زنجیره قطع بشود این جریان تواصی اگر قطع بشود قطعاً خسارت خواهد رسید.

-کار دیگر دشمن وارونه‌نمایی حقیقت و دروغگویی در باب حقیقت است. آنقدر هم با جرأت و قاطعیت این دروغ را میگویند که هر کسی گوش کند خیال می‌کند که این راست می‌گوید. خیلی خونسرد و محکم و قاطع حقیقت را ۱۸۰ درجه وارونه نشان می‌دهند.

-مثلاً فرض بفرمائید که الان شش سال است که همدست عرب آمریکا دارد مردم مظلوم یمن را در خانه و خیابان و بیمارستان و مدرسه‌شان بمباران می‌کند. آنها را محاصره اقتصادی کرده از رسیدن غذا و دارو و نفت مانع می‌شود. و این البته با چراغ سبز خود دولت آمریکا اتفاق افتاده. آن موقع هم دولت دموکرات بر سر کار بود. چراغ سبز دادند و این دولت قسی‌القلب و سنگدل و ظالم عرب متأسفانه با مردم یمن دارد این جور رفتار می‌کند.

-حالا یمنی‌ها توانستند با استفاده برخی از پدیده‌ها برای خودشان وسایل دفاعی به وجود بیاورند یا تهیه کنند. یا خودشان بسازند و به این بمباران‌های ۶ ساله جواب بدهند.

-به مجرد اینکه از طرف یمنی‌ها کاری انجام می‌گیرد فریاد تبلیغات اینها بلند می‌شود که آقا حمله شد … ترور شد… همه‌شان میگویند، سازمان ملل هم می‌گوید. واقعاً زشتی کار سازمان ملل در این زمینه از کار آمریکا بدتر است. آمریکا خب یک دولت مستکبر ظالم است سازمان ملل چرا آن را به خاطر شش سال بمباران محکوم نمی‌کنند این را بخاطر اینکه در مواقعی دفاعی از خودش کرده و این دفاع کارگر شده این را ملامت می‌کنند.

-آمریکا بزرگترین زرادخانه اتمی در دنیا است. این را به کار هم بردند. یعنی تنها دولتی که بمب اتم را تا حالا به کار برده، دولت آمریکا است. ۲۲۰ هزار نفر را در یک ساعت در یک روز قتل عام کرده. آن وقت فریاد می‌زنند که ما ضد توسعه‌ی سلاح‌های اتمی هستیم.

-آمریکا از مجرمی که مخالف خودش را با اره تکه‌تکه می‌کند، حمایت می‌کند و بعد می‌گوید که من طرفدار حقوق بشر هستم یعنی وارونه نمایی حقیقت تا این حد با این شکل.

-داعش را آمریکا خودش ایجاد کرد این را دیگر خود آمریکا اعتراف کردند این را ما نمی‌گوییم هم آن‌کسی که ایجاد کرده بود گفت هم آن‌کسی که رقیب او بود گفت. خودشان ایجاد می‌کنند، اما به بهانه وجود داعش در عراق و سوریه پایگاه نظامی درست می‌کنند که ما می‌خواهیم با داعش مخالفت کنیم.

-امکانات رسانه‌ای مدرن در اختیار داعش می‌گذارند، پول در اختیارش می‌گذارند و اجازه می‌دهند که نفت سوریه را ببرند و بفروشند و از پولش استفاده کنند در عین حال میگویند که ما داریم با داعش مبارزه می‌کنیم. این کارهایی است که آنها می‌کنند: خلاف‌واقع‌نمایی!

مطالب پیشنهادی