10:19 1400/02/04

ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه درباره اخراج دیپلمات های روس از کشورهای حوزه بالتیک من جمله لتونی، لیتوانی و استونی اظهار داشت که این کشور ها در پاسخ روسیه تردید نداشته باشند.

به گزارش مفتاح نیوز به نقل از اسپوتنیک؛ ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه درباره اخراج دیپلمات های روس اظهار داشت که این کشور ها در پاسخ روسیه تردید نداشته باشند.

امروز کشورهای لیتوانی، لتونی و استونی اعلام کردند که تعدادی از دیپلمات های روس را اخراج می‌کنند: لیتوانی دو دیپلمات و لتونی و استونی هر کدام یک دیپلمات روس را اخراج می‌کنند.
ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به این اقدامات گفت :" دولت های این کشورها (استونی، لتونی و لیتوانی) تردید نداشته باشند که روسیه به این اقدامات پاسخ می دهد. دیپلمات های می‌توانند حدس بزنند و تعیین کنند که کدام یک از آنها باید چمدان خود را ببندد."

از سوی دیگر زاخارووادر خصوص واکنش غرب به حضور روسیه در سمت آبهای نزدیک اوکراین اظهار نظر کرد. ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز جمعه گفت که مسکو تعجب می کند که چرا غرب چنین توجه مازادی به رزمایش های برنامه ریزی شده روسیه در خاک خود نشان می دهد؛ ایالات متحده آمریکا و اروپا مملو از تخیلاتی درباره تهدید افسانه ای روسیه هستند.

مطالب پیشنهادی