12:58 1400/06/13
 

به گزارش مفتاح و به نقل ازخبرگزاری تسنیم، ولی اسماعیل رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی  ، با اشاره به مباحث مطرح شده درباره بازگشایی مدارس و دانشگاه ها به صورت حضوری، گفت: با توجه به اعلام مسئولان مربوطه احتمالاً مدارس به صورت آموزش ترکیبی تشکیل خواهد شد.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم تا مهرماه واکسیناسیون را به میزان لازم انجام دهیم می توانیم با رعایت برخی پروتکل ها کلاس ها را به صورت ترکیبی برگزار کنیم.

نماینده گرمی در مجلس تصریح کرد: با مهیا شدن شرایط بازگشایی مدارس می توانیم حضور دانش آموزان را به صورت شیفتی در مدارس داشته باشیم و به صورت حضوری - مجازی کلاس ها را تشکیل دهیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید براینکه باید آمار واکسیناسیون معلمان و فرهنگیان نیز اعلام شود تا تصمیم لازم برای بازگشایی مدارس اتخاذ شود، عنوان کرد: یکی از شروط کمیسیون اجتماعی و مجلس برای بازگشایی مدارس قطعا واکسیناسیون معلمان خواهد بود.

اسماعیلی با بیان اینکه در بازگشایی مدارس و دانشگاه ها باید حفظ سلامت دانش‌آموزان و دانشجویان در اولویت قرار گیرد و هرگونه تصمیم‌گیری در این باره با دقت های لازم انجام شود، اضافه کرد: خانواده ها نگران سلامتی فرزندان خود هستند بنابراین نیاز به تصمیم گیری سنجیده و درست در این زمینه هستیم.

مطالب پیشنهادی