12:04 1400/06/14

به گزارش مفتاح وبه نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ مجتبی آراسته رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان با اشاره به اقدامات انجام یافته در رفع تصرف اراضی ملی این شهرستان، اظهار کرد: با تلاش‌های بعمل آمده ضمن تشدید در حفاظت اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات، نسبت به اجرای احکام قضایی از اراضی ملی اقدام و به بیت‌المال بازگردانده شد.

وی با بیان اینکه اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان پس از شناسایی تعرض به اراضی ملی این شهرستان، اقدام به تنظیم شکواییه کرد گفت: احکام قضایی برای رفع تصرف یک هزار و 200 مترمربع از اراضی دولتی اجرا شد و براین اساس ساخت و سازهای غیرمجاز در آن تخریب و نسبت به امحا آثار تصرف اقدام شد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان ارزش این قطعه زمین را بالغ بر 15 میلیارد ریال بیان کرد و افزود: این حکم به دنبال پایش مستمر اراضی دولتی و در راستای تثبيت حقوق عمومی، ممانعت از تعرض به اراضی دولتی و بيت‌المال و جلوگیری از تخریب اراضی ملی صادر و اجرا شد. 

وی با بیان اینکه رسیدگی به موضوع زمین‌خواری یکی از اولویت‌های این اداره است اذعان داشت: اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان در راستای برخورد با پدیده زمین‌خواری و تخریب و تصرف اراضی ملی به سرعت عملیات قلع و قمع و رفع تصرف را با قاطعیت انجام می‌دهد.

آراسته عنوان کرد: از مردم خواسته شده تا قبل از هرگونه ساخت‌و‌ساز، استعلام‌های لازم از دستگاه‌های ذی‌صلاح دریافت کنند تا ناخواسته و یا به ‌صورت عمدی به اراضی ملی تجاوز نکنند چرا که این موضوع ضمن تشکیل پرونده‌های قضایی و تخریب بنا‌های احداثی، آن ها را متحمل زیان میکند

مطالب پیشنهادی