17:11 1402/08/23
 
به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ، مرکز اصفهان ؛ سید رضا مرتضوی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم مهر و مومی که روی مشعل‌های مازوت سوز نیروگاه زده شده را تا پایان حفظ کنیم افزود: مدیریت استان اصفهان اجازه اینکه در مجموعه نیروگاه شهید منتظری مازوت سوزانده شود را نمی‌دهد.

وی با اشاره به تعطیلی واحد‌های آموزشی شهر اصفهان به علت آلودگی گفت: اگر مقدور بود می‌بایست سایر دستگاه‌های اجرایی استان نیز تعطیل می‌شدند.
مرتضوی با تأکید بر اینکه حفظ سلامتی مردم یکی از مطالبات همیشگی مدیریت استان است، افزود: بهبود فرآیند و فعالیت نیروگاه شهید منتظری یکی از مطالبات استان از این مجموعه است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه تا مدت زمانی که نیروگاه جدید تأسیس می‌شود نباید تراز تأمین انرژی منفی شود گفت: تأسیس نیروگاه در دو دولت گذشته متوقف شده بود و خسارت‌هایی که امروز با آن مواجه هستیم به دلیل سیاست غلط گذشته است.
وی افزود: برای جبران این مهم تأسیس نیروگاه‌های خورشیدی با جدیت در استان دنبال می‌شود تا تراز تولید انرژی در اصفهان مثبت شود.
استاندار اصفهان با بیان اینکه اصفهان تاب اینکه بار دیگر مشعل‌های مازوت در آن سوخته شود را ندارد گفت: در این راستا انتظار می‌رود نمایندگان و مدیران استان نیز همراهی کنند و تصویر صحیحی از میزان و تأثیرات منفی آلودگی هوای اصفهان به سطح ملی منعکس کنند.
دکتر مرتضوی تأکید کرد: البته اگر فرآیندی برای نیروگاه تعریف می‌کنیم بایستی پشتیبانی لازم را نیز داشته باشیم از این رو تسهیلات مورد نیاز نیروگاه برای جابه‌جایی و بهبود فرآیند نیز دنبال می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: پیگیری مطالبات نیروگاه شهید محمد منتظری از وزارت نیرو نیز بایستی پیگیری شود.

 
 

مطالب پیشنهادی