10:30 1396/04/08

به گزارش مفتاح، امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه دشمن از مذاکرات هسته‌ای به دنبال عقب‌نشینی ایران بود، گفت: طرح تحریم‌های جدید سنای آمریکا برای مقابله با برنامه موشکی ایران است.

آیت‌الله سید احمد خاتمی صبح امروز در یادواره شهدای هفتم تیر یزد اظهار داشت: تقویت قوه قضائیه تقویت تمام نظام اسلامی ایران است و لازم است که همه در راستای تقویت و حمایت از قوه قضائیه گام بردارند.

وی تمام انقلاب‌ها و حکومت‌ها را شامل سه دوره پیش از پیروزی، پیروزی و بعد از پیروزی دانست و ادامه داد: پیش از سال 57 دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، اواخر دهه 50 و دهه 60 دوران پیروزی و تثبیت انقلاب و بعد از رحلت حضرت امام، دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران بوده است.

داعش دهه 60 تروریست‌هایی بودند که هزاران ایرانی را به خاک و خون کشیدند

خاتمی با اظهار تاسف از اینکه بعضی افراد جای جلاد و شهید را عوض کردند، ادامه داد: داعش‌های آن روز، افرادی بودند که در دهه 60 زن و مرد و کودک و پیر را ترور می‌کردند و به فجیع‌ترین حالت ممکن آنها را به شهادت می‌رساندند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: اگر آن روز برخورد قاطع با این تروریست‌های منافق صورت نمی‌گرفت، ما در طول 38 سال انقلاب اسلامی ایران با چنین حرکاتی روبه‌رو بودیم و قطعا زنجیره ترورهای آنها ادامه پیدا می‌کرد.

وی با اشاره به این صحبت شهید بهشتی که "آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر" گفت: الان دیگر برخی افراد این صحبت شهید بهشتی را تکرار نمی‌کنند ولی ما هنوز بر آن باور داریم و آن را تکرار می‌کنیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه الان در دهه پنجم انقلاب قرار داریم، در ارتباط با ویژگی‌های این دهه اظهار داشت: سال‌های پایانی دهه چهارم و دهه پنجم انقلاب هفت ویژگی دارد که ویژگی اول آن مواجه بودن ما با هجمه گسترده به مقدسات، ارزش‌های اصیل دین و انقلاب هستیم.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: بسیاری از شبهاتی که بارها و بارها به آن پاسخ داده شده، باز دوباره در حال واگویی است، این شبهات در عرصه‌های مختلف از جمله اصول دین و ارزش‌های انقلاب است، الان سایت‌های اختصاصی برای ضدیت با این ارزش‌ها ایجاد شده و در شرایط کنونی نباید تردید داشت که این جریان برای زدن اساس و زیربنای انقلاب ساماندهی شده است.

خاتمی تصریح کرد: برای مقابله با این توطئه سه مطلب بسیار مهم است، یکی از این سه مطلب این است که خانواده‌ها باید فرزندان خود را به درستی دریابند، همچنین علما باید بیشتر در صحنه تبیین و تثبیت اعتقادات به ویژه برای جوانان وارد صحنه شوند و اعتقادات جامعه به ویژه جوانان را تثبیت کنند.

امام جمعه موقت تهران سومین عرصه را مربوط به رسانه‌ها دانست و افزود: سومین موضوع هم این است که رسانه‌ها باید احساس تکلیف کنند، این رسانه‌ها باید وارد میدان شوند و نسبت به تبلیغ و ترویج ارزش‌های دین و انقلاب در جامعه قدم بردارند.

الان در دهه عمق کینه استکبار علیه ایران هستیم

وی دومین ویژگی این دهه را، دهه عمق کینه دشمنان انقلاب دانست و عنوان کرد: هرچه از زمان می‌گذرد و انقلاب اسلامی ایران ریشه‌دارتر می‌شود، به همان اندازه دشمن کینه بیشتری نسبت به ایران پیدا می‌کند و به همان اندازه تحریم‌ها را بیشتر می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه دشمنان انقلاب هیچ زمانی گمان نمی‌کردند انقلاب اسلامی ایران به چنین قدرتی دست پیدا کند، گفت: اگر دشمنان می دانستند قرار است چنین شرایطی پیش آید اصلا نمی‌گذاشتند بذر انقلاب جان بگیرد.

امام جمعه موقت تهران درمان این ویژگی دهه پنجم انقلاب را تنها و تنها مقاومت دانست و گفت: در طول سال‌هایی که از اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی می‌گذرد، مذاکرات فراوانی صورت گرفته ولی در طول این 70 سال، هیچ خیری از این مذاکره ها به مردم فلسطین نرسیده و اگر خیری دیده‌اند، تنها از مقاومت بوده است.

خاتمی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی شعار از نیل تا فرات را در سر می‌پروراند، خاطرنشان کرد: الان با مقاومت‌های صورت گرفته، رژیم اشغالگر صهیونیستی کلاه خود را محکم چسبیده که آن را هم از دست ندهد.

استاد سطوح عالی حوزه‌های علمیه افزود: در انقلاب اسلامی ایران هم باید مطمئن باشیم که هر گامی که به عقب برداریم دشمن چندین قدم به جلو می آید و ما را وادار به عقب نشینی بیشتر می‌کند.

آمریکا در مذاکرات هسته‌ای به دنبال عقب‌نشینی ایران بود؛ چرا برخی این را نمی‌فهمند

وی تنها راه ایستادگی در برابر دشمنان را مقاومت دانست و با بیان اینکه این مقاومت هزینه دارد، ادامه داد: نباید تردید داشت که دشمن به دنبال عقب‌نشینی ایران از مواضع هسته‌ای بود به گونه‌ای که جان کری به صراحت بیان کرده بود که آمریکا عقب‌نشینی ایران از مسئله هسته‌ای را رقم زد.

طرح تحریم‌های جدید سنای آمریکا برای مقابله با برنامه موشکی ایران است

خاتمی با اشاره به اینکه طرح تحریم‌های جدید سنای آمریکا در راستای مقابله با مواضع موشکی ایران است، گفت: با تاکید و قدرت بیان می‌کنیم که ایران اسلامی هیچ زمانی حتی یک قدم از مواضع موشکی خود عقب نمی‌نشیند.

امام جمعه یزد بیان کرد: هیچ راهی جز مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار نداریم و در صورتی که مقاومت نکنیم و خواسته‌های آنها را عملی نماییم، چند سال دیگر حتی اجازه تانک داشتن را هم به ما نمی‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ارتباط با سومین ویژگی این دهه با تاکید بر اینکه دشمن از کودتا و فعالیت‌های نظامی در ایران ناامید است، عنوان کرد: اخیرا وزیر خارجه آمریکا به صراحت گفته که استراتژی ما تغییر از درون نظام با نیروهایی که در ایران هستند است.

خاتمی تصریح کرد: این حرف همانی است که از عید فطر سال گذشته تاکنون صدها بار مقام معظم رهبری با کلمه نفوذ آن را مطرح کرده و نسبت به آن هشدار داده چرا که استکبار هم برای داخل ایران و هم برای خارج از کشور برای ما نقشه‌ها و برنامه‌های زیادی کشیده است.

وی تاکید کرد: ویژگی و نکته چهارم دهه پنجم انقلاب این است که دشمن به اختلاف و شکاف‌های قومی، مذهبی و جناحی بسته است، نباید هیچ تردیدی در این موضوع داشته باشیم که دشمن به دنبال دو قطبی کردن جامعه است.

الان از موضوع دو قطبی و وحدت و تفرقه سوء استفاده می‌شود

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه الان از موضوع دو قطبی سوء استفاده می‌شود، گفت: الان برخی از افراد هستند که تا موافق آنها صحبت کردید از آن به عنوان سخنرانی وحدت‌آمیز یاد می‌کنند ولی در صورتی که موافق مواضع آقا صحبت کردید و مخالف آنها بودید، از آن به عنوان سخنرانی تفرقه‌آمیز یاد می‌کنند.

خاتمی با بیان اینکه این موضوع سوء استفاده از وحدت و اتحاد است، خاطرنشان کرد: همه باید بدانند کسی که موافق مواضع مقام معظم رهبری صحبت کرد او عامل وحدت است و کسی که مخالف مواضع رهبر انقلاب سخنرانی کرد، او تفرقه‌انداز است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: دومین موضوع این است که با اهانت وحدت به وجود نمی‌آید، چه اهانت افراد به مسئولان و چه اهانت مسئولان به نظام، به صراحت بیان می‌کنیم که اهانت به مسئولان به هیچ عنوان جایز نیست.

وی عنوان کرد: وقتی وزیر دولت با خبرنگار با آن شکل برخورد می‌کند یا مسئول دولت با الفاظ بد صحبت می‌کند، در واقع آموزش اهانت و بی‌ادبی به افراد است، همه باید مراقب باشیم که در صحبت‌ها و رفتارمان اهانت نکنیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نکته سوم در ارتباط با اتحاد و یکپارچگی این است که هر نقدی را هتک نامیدن به معنای بستن نام انتقاد است، گفت: اینکه تا کسی نقدی انجام دهد هجوم رسانه‌ای الا ماشاالله شکل می‌گیرد برای این است که می‌خواهند به گونه‌ای برخورد کنند که کسی نفس نکشد، این اسمش خفقان است.

خاتمی با تاکید بر اینکه کیست که نداند سید احمد خاتمی فدایی انقلاب است، گفت: من آماده سردادن برای انقلاب هستم، آن وقت رسانه‌ها سخنرانی من در روز قدس را ایجاد تفرقه می‌دانند.

دشمن به دنبال هجمه علیه ولایت فقیه است

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری پنجمین ویژگی این دهه را هجمه علیه خیمه انقلاب که مسئله ولایت فقیه است دانست و گفت: این هجمه را برخی‌ها جرات نمی‌کنند به صورت علنی بیان کنند ولی در برابر رهنمود‌های آقا عملا مخالفت می‌کنند.

برخی حتی تحمل نقد 2030 را هم ندارند

وی با بیان اینکه نخستین مخالف 2030 مقام معظم رهبری، آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) بود، گفت: حتی برخی تحمل نقد 2030 که در شورای عالی انقلاب فرهنگی لغو شده و نخستین منتقد آن مقام معظم رهبری بودند را ندارند، این به معنای آن است که ما در برابر رهنمود‌های آقا موضعمان را داریم.

امام جمعه موقت تهران مسئله ولایت فقیه را مسئله عزت و استقلال ما دانست و گفت: کوتاه آمدن در این عرصه همان، آسیب دیدن همان است، ما تا آخرین قطره خون و نفسمان پای ولایت فقیه ایستاده‌ایم.

خاتمی ششمین نکته و ویژگی دهه پنجم انقلاب را هجمه علیه نهادهای انقلاب دانست و ادامه داد: همه نهادهای انقلاب به ویژه نهادهایی که استخوان در گلو و خوار در چشم دشمن هستند در برابر این هجمه‌ها قرار دارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یکی از این نهادها قوه قضائیه است، گفت: دشمن توان تحمل اینکه فردی بصیر ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشته باشد ندارند و اقدام به تخریب این قوه کرده‌اند.

وی یکی از اصلی‌ترین علل تخریب قوه قضائیه را موضع‌گیری این قوه در برابر فتنه دانست و گفت: با وجودی که موضع‌گیری در برابر فتنه در واقع رویکرد ولایت است، دشمنان داخلی و خارجی تحمل آن را ندارند.

سپاه پاسداران خواب راحت را از چشمان استکبار گرفته است

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران خواب راحت را از چشم استکبار جهان گرفته، گفت: مقام معظم رهبری ساعت 5 بعد از ظهر فرمودند که سیلی محکمی به آنها می‌زنیم و 4 ساعت بعد موشک‌های ایران بر سر داعش فرو نشست، این به معنای شعار "از تو به یک اشاره از ما به صد دویدن" است.

خاتمی تاکید کرد: چنین موضوعاتی سبب شده که دشمن سعی کند سپاه پاسداران را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهند و به دنبال ایجاد و اجرای تحریم‌هایی علیه این نیروهای ارزشمند باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه تضعیف هیچ یک از قوا مجاز نیست، گفت: باید علاوه بر اینکه در راستای تقویت قوا قدم بر می‌داریم، در نقد را باز بگذاریم چرا که نقد به یک سپاهی نقد سپاه و نقد به یک نماینده مجلس نقد مجلس شورای اسلامی نیست.

برخی تحمل کوچکترین نقد سازنده را هم ندارند

وی خاطرنشان کرد: شعار لیبرالی دادن و عملکرد اسرائیلی هفتمین ویژگی این دهه است، برخی یاد گرفته‌اند که در شعار از آزادی چنان دم بزنند که گوش فلک کر شود ولی در عمل کوچک‌ترین نقد سازنده‌ای را هم نپذیرند و نتوانند آن را تحمل کنند به همین دلیل با هر کسی که نقدی ولو سازنده دارد برخورد کند.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه برخورد با این افراد قضائی نیست، گفت: برخورد به این صورت است که فضای مجازی را آکنده از فحاشی و هتاکی به این فرد منتقد می‌کنند.

منبع: تسنیم

مطالب پیشنهادی