15:16 1402/08/07
 
به گزارش پایگاه خبری مفتاح و به نقل از  سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ سخنگوی رسمی وزارت بهداشت فلسطین در غزه در کنفرانسی خبری اعلام کرد شمار شهدای حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به هشت هزار و پنج نفر رسیده است.

وی افزود رژیم صهیونیستی به طور عمد خانواده‌ها را هدف قرار می‌دهند و تاکنون ۸۸۱ خانواده هدف قرار گرفته و نابود شدند.
سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه ادامه داد سه هزار و ۳۴۲ تن از شهدا کودک و دو هزار و ۶۲ نفر زن و ۴۶۰ نفر سالمند هستند. همچنین ۱۱۶ تن از نیرو‌های کادر درمان به شهادت رسیده‌اند و ۲۵ دستگاه آمبولانس و ۵۷ مرکز درمانی هدف قرار گرفته و منهدم شده است.
وی ادامه داد برقراری مجدد ارتباطات از حجم کشتاری که رژیم اشغالگر مرتکب شده است و صد‌ها نفری که در این جنایات شهید و زخمی شده اند، پرده برداشت.
به گفته وی هیچ اتفاق جدیدی درباره کمک‌های پزشکی به بیمارستان‌ها نیفتاده است.

 

 
سخنگوی وزارت بهداشت همچنین درباره شیوع سریع بیماری‌ها بین آوارگان به سبب کمبود آب آشامیدنی سالم و فقدان امکانات لازم برای رعایت نظافت شخصی، هشدار داد.

بمب‌های حرارتی صهیونیستی خودرو‌های خودشان را سوزاند 
شبکه العالم در لبنان اعلام کرد مرز‌های لبنان ـ فلسطین شب گذشته با حملات هوایی جنگنده‌های صهیونیستی ساعت‌هایی غیرعادی را سپری کردند، به ویژه آنکه سحرگاه امروز منطقه سهل المجیدیه واقع در جنوب کشتزار‌های شبعا و منطقه تلال کفر شوبا مورد هدف قرار گرفت.

 
اعلام همبستگی مردم مغرب با فلسطین
شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر تصاویری از تظاهرات اعلام همبستگی با نوار غزه در شهر دار البیضاء در مغرب ممنتشر کرد.
 
 
پرواز بالگرد‌های رژیم صهیونیستی بر فراز شهرک اشکلون 
به گزارش بخش تصویری خبرگزاری رویترز، همزمان با آغاز عملیات زمینی نیرو‌های اسرائیلی به غزه، بالگرد‌های نظامی اسرائیل بر فراز آسمان اشکلون که در فاصله ۲۰ کیلومتری نوار غزه قرار دارد، به پرواز درآمدند.
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفت نیرو‌های اسرائیلی در سومین هفته از جنگ با شبه نظامیان مقاومت فلسطین (حماس) در مرحله دوم حمله زمینی قرار دارند.
 
انتشار تصاویری از حمله به بیمارستانی در غزه
شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مدار بسته از بیمارستان اندونزی در شمال غزه را منتشر کرد که دیروز (شنبه) منطقه اطراف آن هدف حمله هوایی رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

مطالب پیشنهادی