کد خبر : ۹۵۴۹۴ دسته : اقتصادی , سیاسی , تاریخ انتشار : ۱۵:۳۵ - سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی

مشعل گاز در زاهدان با حضور رئیس جمهوری روشن شد

به گزارش مفتاح، طرح بزرگ گازرسانی از ایرانشهر به زاهدان با روشن شدن مشعل گاز توسط رئیس جمهوری امروز سه شنبه در میدان گاز (جنب ترمینال مسافربری) زاهدان افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان اظهار داشت: خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان به طول 262 کیلومتر با قطر 36 اینچ و با اعتبار هفت هزار و 500 میلیارد ریال از شهریور 92 آغاز شد.

محمدحسن طهرانی افزود: روند مشترک پذیری انشعابات گاز در فرآیند چهار ساله در شهرستان زاهدان انجام می شود.

وی ادامه داد: پنج هزار اشتراک گاز در سال 95، 30 هزار اشتراک در سال 96، 30 هزار اشتراک در سال 97، 25 هزار اشتراک در سال 98 و 20 هزار اشتراک در سال 99 در سطح شهرستان زاهدان واگذار می شود.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان بیان کرد: با تکمیل شدن خط انتقال گاز از ایرانشهر به زاهدان عملیات اجرای شبکه گازرسانی داخل این شهر با سرعت بیشتری در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: هزار و 300 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در زاهدان مورد نیاز است که پیش بینی می شود در سه مرحله و تا سال 1400 تمام این شهرستان گازدار شود.

طهرانی افزود: شهرستان زاهدان نیازمند 140 هزار مشترک گاز است که از سوی شرکت گاز سیستان و بلوچستان واگذار می شود.

وی با اشاره به اجرای مرحله نخست گازرسانی در زاهدان افزود: 30 کیلومتر خط تغذیه و 129 کیلومتر شبکه توزیع از سال 90 تا کنون انجام شده که 21 درصد کار را شامل می شود.

طهرانی اظهار داشت: امکان نصب 10 هزار انشعاب و گازدار شدن 120 هزار مشترک با انجام این مقدار لوله گذاری گاز در زاهدان فراهم شده است.

وی ادامه داد: در مرحله دوم پیمان سپاری 2 مورد پروژه به حجم کلی 350 کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع، پیمانکار اجرایی مشخص و در مرحله ابلاغ کار است.

مدیرعامل شرکت گاز سیستان و بلوچستان اضافه کرد: مرحله سوم پیمان سپاری 700 کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه در نیمه دوم سال 96 انجام می شود.

وی خاطر نشان کرد: با قوت گرفتن اجرای خط انتقال گاز ادامه شبکه در این شهرستان که حدود 200 کیلومتر است نیز اجرایی خواهد شد.

خط انتقال گاز به سیستان و بلوچستان در پی سفر نخست دولت نهم و هیات وزیران به سیستان و بلوچستان با اجرای پروژه عظیم انتقال گاز از عسلویه به طول 907 کیلومتر با قطر 56 اینچ در سال 1384 مصوب و در شهریور 1389 به بهره برداری رسید.

همچنین تصویب گازرسانی به 300 هزار خانوار شهری و روستایی در شهرستان های زاهدان، چابهار، خاش، زابل، کنارک و گازرسانی به صنایع موجود با اعتبار یک میلیارد و 800 میلیون دلار از محل بند «ق» تبصره 2 قانون بودجه از برکات سفر نخست دولت تدبیر و امید به این استان در سال 93 بوده است.

سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.

دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی روز سه شنبه وارد زاهدان شد و در مراسمی متمرکز باند دوم فرودگاه بین المللی زاهدان، هواپیمایی تفتان ایر، معدن و مس چهل کوره، طرحهای مخابراتی و بزرگراهی سیستان و بلوچستان را از طریق ویدئو کنفرانس افتتاح کرد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری