کد خبر : ۹۵۴۵۸ دسته : اصفهان , اقتصادی , تاریخ انتشار : ۱۳:۰۰ - سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی

رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه

به گزارش مفتاح، معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از رشد ۵۳ درصدی سود هر سهم فولاد مبارکه در اولین پیش‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 20 اسفند امسال به صورت حسابرسی نشده خبر داد.

امیرحسین نادری در این خصوص افزود: شرکت فولاد مبارکه با سرمایه ۷۵۰۰۰ میلیارد ریال، سود هر سهم خود را با ۵۳ درصد افزایش نسبت به آخرین پیش‌بینی سال ۹۵ مبلغ ۲۵۳ ریال اعلام کرده است.

وی خاطر نشان کرد: شرکت فولاد مبارکه همچنین برای سال ۹۶، مقدار ۶ میلیون و ۹۷۹ هزار تن فروش انواع محصول را به ارزش ۱۱۹ هزار و ۹۳۷ میلیارد ریال پیش‌بینی کرده که این میزان، نسبت به مقدار فروش محصول در سال ۹۵، ۱۱ درصد رشد را نشان می دهد. همچنین پیش‌بینی ارزش فروش محصولات در سال ۹۶ رشد ۲۱ درصدی را نشان می دهد.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان از قیمت فروش محصولات به عنوان عامل اصلی اثرگذار بر سودآوری یاد و ابراز امیدواری کرد: در صورت ثبات قیمت های فروش در محدوده فعلی، چشم انداز سودآوری شرکت در سال آتی بسیار روشن باشد.

وی در خصوص دیگر علل اصلی رشد فروش شرکت، افزود: با توجه به بهره برداری از ماشین ریخته گری شماره ۵ در سال جاری و اضافه شدن محصولات این خط به سبد محصولات در سال آتی، مقدار تولید و فروش در بودجه سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ افزایش یافته است.

وی افزود: همچنین تمرکز شرکت بر تأمین محصول موردنیاز مشتریان داخلی و حفظ مشتریان خارجی نیز از دیگر عوامل اثرگذار بر این مهم است، به طوری که ۷۶ درصد میزان فروش پیش‌بینی شده برای مشتریان داخلی و ۲۴ درصد از کل فروش برای صادرات در نظر گرفته شده است.

نادری با بیان اینکه پیش‌بینی شرکت برای سال ۹۶، دستیابی به سود خالص ۱۸ هزار و ۹۹۱ میلیارد ریال پس از کسر کلیه هزینه ها است، ادامه داد: این میزان سود نسبت به سال ۹۵ رشدی به میزان ۵۳ درصدی را نشان می دهد.

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه افزود: یکی از نکات بارز بودجه سال ۱۳۹۶ پیش‌بینی بودجه ای به میزان ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح های توسعه است که در صورت بهره برداری و تکمیل ظرفیت توسعه های مذکور از جمله توسعه گندله سازی سنگان امکان افزایش سودآوری از محل طرح های نامبرده برای مجموعه فولاد مبارکه به وجود خواهد آمد.

منبع: فولاد مبارکه

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + چهارده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری