کد خبر : ۹۵۳۹۷ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۳:۰۵ - دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی

تغییر فرماندار اصفهان با “فشار یا توصیه” نبود/ وزیر کشور تذکر داد “کفیل” در استانداری خدمت کند

به گزارش مفتاح، استاندار اصفهان با تاکید براینکه ادعاهایی که گفته می‌شود استاندار به توصیه یا فشار فلان نفر تغییرات را صورت داده را رد می‌کنم، گفت: وزیر کشور به بنده تذکر داد که “کفیل” نباید رها شده و باید در استانداری اصفهان به خدمت گرفته شود.

رسول زرگرپور ظهر امروز در آئین تودیع و معارفه فرماندار اصفهان اظهار داشت: در 2 روز گذشته اجلاس بزرگی را با رئیس‌جمهور و کابینه دولت داشتیم که روز شنبه اجلاس مجریان انتخاب حضور داشتند و کلید انتخابات زده شد و صحبت‌هایی را در این 2 اجلاس رئیس جمهور اظهار داشتند.

وی افزود: 3 موضوع در سخنان رئیس جمهور در 2 اجلاس مشترک مطرح شد، نخست پایبندی ایشان به شعارهای انتخاباتی در سال 92 بود، نکته دوم این بود که ایشان بخش قابل توجهی از این قول‌ها و شعارها را اجرایی کردند، در راستای این اقدامات شاهد پیشرفت در نظام سلامت و انرژی هسته‌ای بودیم.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: نکته سوم این است که دولت متعهد بوده تلاش‌های خود را تا آخرین روز برای پیگیری شعارها داشته باشد، از حدود 3 سال و نیم پیش که مسئولیت این استان را بر عهده گرفتیم 4 اصل را برای ادامه مسئولیت و شروع مسئولیت جدید برای همکاران در نظر گرفتیم.

وی تصریح کرد: این 4 اصل به ترتیب اعتدال، تخصص، کارایی و تعامل است، اعتدال که شعار دولت یازدهم بوده و باید افراد را با توجه به تخصص و کارایی در خدمت گرفت و تعاملی نیز به همه اقشار داشته باشیم و به دنبال این نبودیم که بدانیم گرایش سیاسی افراد چیست و به دنبال منش اعتدالی، تخصص، کارایی و تعامل در افراد بودیم.

زرگرپور بیان کرد: از روز نخست فشار، توصیه، استدعا و درخواست به استاندار به حد وفور بوده که مبنای کار بنده این بوده که در هر زمانی نگاه مصلحتی نسبت به استان داشته‌ام و کدام تصمیم می‌تواند مصلحت استان را بیش از پیش برقرار کند و به همین دلیل برخی از ما گله مند هستند، ملاک اجرا؛ فشار و دستورها نبود.

وی گفت: ما در 3 سال و نیم گذشته هر جا تغییری داده‌ایم مصلحت بوده و در ارتباط با فرمانداری اصفهان تا 2 ماه گذشته معتقد بودم که باید به کار خود ادامه دهد اما در یک ماه قبل به این نتیجه رسیدم که مصلحت اصفهان این است باید تغییراتی را در فرماندهی داشته باشیم.

استاندار اصفهان اظهار داشت: این مسئله تحلیلی بود که با مشورت با بزرگان کرده‌ام و ادعاهایی که گفته می‌شود استاندار به توصیه یا فشار فلان کس این تغییر را صورت داده را رد می‌کنم، این تغییر با تصمیم نهایی بنده بود، این تغییر در هر زمانی که صورت می‌گرفت برخی می‌گفتند چرا در این زمان صورت گرفته است.

وی افزود: تغییرات با توجه به شرایط امنیتی، سیاسی و اقتصادی صورت گرفت، در ارتباط با نفر بعد نیز با تصمیم شخص استاندار بود و لیست بلندی دوستان اصفهان و تهران داشتند اما تصمیم نهایی توسط بنده گرفته شد و تصمیم درستی را اخذ کردیم و هر 2 جناح، امام جمعه و دیگر مسئولان انتخاب جدید را تایید کردند.

زرگرپور خاطرنشان کرد: همه فرمانداران و استانداران موظف به اجرای سیاست‌های دولت هستند اما نحوه اجرای آن کمی متفاوت است، اتفاقی در شهرستان اصفهان رخ نداده و همه سیاست‌های دولت بوده و با کفیل به خوبی اجرا شده و با رضوانی نیز ادامه پیدا می‌کند، بنده کفیل را فردی متدین، کاردان، پرکار و همگام با دولت یازدهم می‌دانم و از امروز کفیل مشاور عالی و دستیار ویژه استاندار است.

وی تصریح کرد: اینکه در خبر ساعت 12 شب گذشته می‌گویند عزل فرماندار بسیار صحبت غلطی است و تنها جا به‌جایی صورت گرفته، کارهای بسیاری در استانداری داریم که بر روی زمین مانده که با کمک کفیل باید انجام دهیم به این دلیل که ایشان سابقه بسیاری دارند.

استاندار اصفهان بیان کرد: رضوانی نیز 4 اصل مدنظر ما را دارد، ایشان در میان فرمانداران ما یکی از فرمانداران موفق و هماهنگ با استاندار بوده و سر سوزنی شبهه‌ای ندارم که رضوانی خط کفیل را ادامه می‌دهد، اینکه رسانه‌ها و صدا و سیما بحث را داغ می‌کنند برای اخبار خودشان است.

وی افزود: روز گذشته در خدمت وزیر کشور بودم و به ایشان گفتم که فردا این تغییر در حال صورت گرفتن است و وزیر کشور 3 جمله را به بنده تذکر داد که کفیل نباید رها شده و باید در استانداری اصفهان به خدمت گرفته شود و از تلاش‌های ایشان تشکر می‌کنیم.

300 ماه در وزارت کشور بودم

احمد رضوانی فرماندار جدید اصفهان نیز در این مراسم اظهار داشت: ما سرباز این کشور هستیم و هر جا که بگویند خدمت می‌کنیم، حدود 300 ماه در وزارت کشور بودم، وظیفه داریم آرمان‌های امام راحل و منویات رهبر معظم انقلاب را تحقق بخشیم.

وی افزود: ما در آستانه برگزاری انتخابات هستیم و 2 هدف داریم، ابتدا اینکه باید زمینه را گونه‌ای فراهم سازیم که مردم مشارکت حداکثری را داشته باشند، این مردم ما هستند که در همه صحنه‌ها حضور دارند و مطلب دوم اجرای قانون است.

فرماندار اصفهان خاطرنشان کرد: ممکن است مشکلاتی در کشور وجود داشته باشد اما باید مردم را عرصه‌های مختلف سیاسی تشویق کنیم و در این راه همه مسئولان استان باید تلاش کنند.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + پانزده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری