کد خبر : ۹۵۳۷۸ دسته : اقتصادی , تاریخ انتشار : ۱۲:۰۰ - دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی

رونمایی از طرح جدید اسکناس 10 هزار ریالی با نقش حافظیه شیراز

به گزارش مفتاح، پنجاه و ششمین مجمع عمومی سالیانه بانک مرکزی با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری آغاز به کار کرد و از اسکناس 10 هزار ریالی جدید​ رونمایی شود.

رئیس جمهور علاوه بر رونمایی از چند سامانه نظارتی بانک مرکزی، اسکناس 10هزار ریالی منقش به آرامگاه حافظ را امضا کرد.

در حاشیه مجمع امسال بانک مرکزی که ساعاتی قبل با حضور رئیس جمهور در ساختمان میرداماد برگزار شد، از چند سامانه نظارتی بانک مرکزی همچون نسیم، رونمایی شد.

روحانی در حین رونمایی از اسکناس جدید 10 هزار ریالی، نمونه‌ای از آن را امضاء کرد.

در این مراسم که در سالن همایش‌های بانک مرکزی در حال برگزاری است، رییس جمهوری از سامانه های حاکمیتی مربوط به بانکداری الکترونیکی و نظارتی بانک مرکزی همچون سامانه نسیم رونمایی می کند که کار آن انتقال حساب های دولتی به بانک مرکزی است. سامانه های دیگر همچون چکاوک، ‌صیاد و مکنا نیز در حال تکمیل شدن هستند.

همچنین در حاشیه این مراسم رییس جمهوری جلسه ای با مدیران بانک مرکزی خواهد داشت و از کتاب کره طلای جواهر نشان و اسکناس 10 هزار ریالی جدید رونمایی می کند.

براساس قانون برنامه پنجم توسعه، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان برنامه و بودجه، وزیر صنعت، معدن و تجارت، 2 تن از وزرا به انتخاب هیات وزیران، 2 کارشناس و متخصص پولی و بانکی به پیشنهاد رییس کل بانک مرکزی و تایید رییس جمهوری، دادستان کل کشور یا معاون وی، رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن، رییس اتاق تعاون اعضای مجمع عمومی بانک مرکزی را تشکیل می دهند و دو نماینده از کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه مجلس به عنوان ناظر در آن حضور می یابند.

منبع: مهر

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 9 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری