کد خبر : ۹۴۵۶۶ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۲۰:۵۲ - چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵
اندازه فونت نسخه چاپی
تلاش برای یافتن جسد کودک غرق شده؛

عملیات 12 ساعته بی نتیجه ماند/ غواصان آتش نشان فردا به آب می‌زنند

 

 

 

 

به گزارش مفتاح وبه نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان تلاش 12 ساعته امروز غواصان آتش نشان تا فردا متوقف شد،شریتی با بیان این موضوع ادامه داد:  بدلیل زمان زیاد و خارج از استانداردهای بین المللی حضور غواصان در آب سرد و دارای جریان تند و همچنین غروب خورشید و تاریک شدن فضای محل جستجو  که ممنوعیت ورود غواصان را به آب بدیل خطر مضاعف برای این فرشتگان نجات  به همراه دارد عملیات جستجو تا صبح فردا متوقف شد.

 به گفته محمد شریعتی مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی اصفهان احتمال بسته شدن موقت ورودی آب به کانال از امشب برای کمتر شدن حجم و شدت جریان آب و جستجوی بهتر غواصان در صبح فردا وجود دارد.

 

وی ادامه داد: دمای در بستر کانال آب به اندازه ای سرد است که در زمانهای بیشتر از یک ساعته غواصان آتش نشان در بستر کانال باعث انجماد دیمن (دهانه دستگاه تنفسی غواصان) و عملکرد ناقص دستگاه میشود و غواصان مجبورند برای دقایقی خارج از آب قرار گیرند.

 شریعتی یاد آور شد:  گل آلود بودن شدید آب و اشیاء خطرناک و برنده بستر کانال خطرات جستجو را برای غواصان آتش‌نشان دو چندان کرده است.

عصر سه شنبه دو خواهر در کانال آب اصفهانک سقوط کردند و عملیات امداد ونجات توسط غواصان آتش نشان در دقایق ابتدایی شورع شد،  امروز بعد از تلاش زیاد غواصان جسد یکی از خواهران پیدا شد و عملیات جستجو برای پیدا کردن جسد دوم همچنان ادامه دارد.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + شانزده =


صوت و فیلم

گزارش تصویری