کد خبر : ۸۲۹۶۰ دسته : خراسان جنوبی , تاریخ انتشار : ۱۴:۳۵ - شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی

تولیت جدید آستان قدس رضوی معارفه شد

به گزارش مفتاح، رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های مرحوم آیت الله واعظ طبسی تولیت فقید آستان قدس رضوی گفت: در پیشانی تشکیلات آستان قدس رضوی نام آیت الله طبسی تا قرون آینده ثبت و ضبط است.

حجت الاسلام المسلمین محمدی گلپایگانی با اشاره به درایت رهبر معظم  انقلاب در معرفی جایگزین مرحوم طبسی در آستان قدس رضوی از مدیران و کارکنان این آستان مقدس خواست بهتر از گذشته در خدمت زائران و اجرای برنامه‌های تولیت جدید آستان قدس رضوی تلاش کنند.

او با  تاکید بر بخشی از حکم انتصاب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تصریح کرد : هر چه می‌توانید در خدمت رسانی به مردم مستمند و زائران و مجاوران نیازمند تلاش کنید.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی همچنین از همه مسئولان ملی و استانی خواست در انجام وظایف، یاری کننده تولیت جدید آستان قدس رضوی باشند.

آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد در این مراسم با اشاره به سوابق مدیریتی موفق حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اخلاص و توان بالای مدیریتی وی را رمز موفقیت تولیت جدید آستان قدس رضوی اعلام کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تولیت جدید آستان قدس رضوی هم با قدردانی از عنایت رهبر معظم انقلاب در انتصاب وی به عنوان تولیت این آستان مقدس گفت:باید تلاش شود تا آستان قدس رضوی به نقطه‌ای برتر از مکان فعلی دست یابد.

او در موضوع توجه به محرومان هم گفت : تلاش می‌شود در مدیریت جدید در قالب معاونت امداد مستضعفان به زائران و مجاوران محروم بیشتر خدمت رسانی شود.

تولیت جدید آستان قدس رضوی افزود: بخشی از توان آستان قدس رضوی به سمتی هدایت شود که استان خراسان رضوی و مشهد مقدس با توجه به حضور حضرت رضا (ع) با توسعه فعالیت‌های علمی و آموزشی به مرجعیت علمی جهان اسلام تبدیل شود.

او همچنین از استاندار فرمانداران و مسئولان کشوری خواست نگاهشان در کنار آستان قدس رضوی تسهیل حال زائران از انتقال آنها به مشهد گرفته تا برگشت زائران به مقاصدشان باشد.

در این مراسم همچنین  حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی مسئول دفتر مقام معظم رهبری حکم انتصاب آیت الله علم الهدی را به عنوان نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی قرائت کرد.

پس از این مراسم نماز ظهر و عصر به امامت آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اقامه شد.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری