کد خبر : ۸۲۸۷۳ دسته : چهارمحال و بختیاری , تاریخ انتشار : ۱۲:۱۱ - شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت:

برخورد جدی دستگاه‌های امنیتی و انتظامی با رفتارهای ناسالم در مراسم چهارشنبه سوری

 به گزارش مفتاح،  قاسم سلیمانی در شورای اداری استان با اشاره به انتصاب چند مدیر جدید در استان، اظهار داشت: انتصاب مدیران جدید هیچ ربطی به مسئله انتخابات ندارد و سخنانی که در این خصوص گفته می‌شود لغو و بیهوده هستند چراکه بحث تغییر این مدیران از ماه‌ها و حتی در سال گذشته مطرح‌شده بود.

وی با تقدیر و تشکر از فعالیت‌های نمایندگان مجلس در استان افزود: امیدواریم دولت و نظام به‌گونه‌ای شایسته از این عزیزان در سایر امور استفاده کند و مسئولان استان هم باید کمک کنند که این عزیزان و سایر دوستان توانمند به پست‌های بالاتر در سطح ملی برسند.

وی بابیان اینکه انتخابات آرام و سالمی را در استان شاهد بودیم بیان کرد: در این دوره کمترین توهین، تحقیر و هجمه‌ها را داشتیم و همین مسئله جدای از اینکه چه کسی به مجلس راه یافت، مایه خرسندی است.
استاندار چهارمحال و بختیاری یادآورشد: هیچ نهادی در انتخابات دخالت نداشت و باوجود اختلاف‌نظر هیئت اجرایی و هیئت نظارت، انتخابات صحیح و در چهارچوب قانون برگزار شد.
وی گفت: ازنظر ما انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی سالم بودند، و اکنون زمان آن است که همه برای رشد و پیشرفت استان گام بردارند و با کاندیداهای منتخب اعلام همکاری کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری سال 94 را باوجود همه سختی‌ها ازنظر مالی، سالی خوب برای استان عنوان و تصریح کرد: در سال 95 پروژه‌های سفر هیئت دولت و پروژه راه‌آهن اصفهان-شهرکرد-خوزستان را با جدیت پیگیری می‌کنیم و در همین راستا بحث اشتغال و پروژه‌های اقتصادی را با توانی بیشتر از امسال دنبال کنیم.

سلیمانی تأکید کرد: در سطح فرهنگی از سپاه پاسداران استان درخواست نموده‌ایم در سال 95، کنگره‌ای برای تجلیل از ایثارگران و جانبازان استان که شهدای زنده هستند، برگزار کند.

وی در ادامه با اشاره به چهارشنبه آخر سال، افزود: کسی مخالف برگزاری چهارشنبه‌سوری به‌عنوان یکی از آداب‌ورسوم کهن سرزمینمان نیست اما با برگزاری آن به شیوه‌ای که امروزه رایج شده و جز آسیب به افراد و یا داغدار نمودن خانواده‌ها حاصلی ندارد، مخالف هستیم.

استاندار چهارمحال و بختیاری نحوه برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری در زمان کنونی را مخالف فرهنگ ایرانی و اسلامی توصیف کرد و گفت: فرهنگ چهارشنبه‌سوری با اموری که اکنون رایج شده در تضاد است و لازم است دستگاه‌های فرهنگی استان فرهنگ‌سازی صحیح را در این زمینه انجام دهند.

سلیمانی بیان کرد: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی باید با هرگونه بدرفتاری و رفتارهای ناسالم در خصوص برگزاری این مراسم برخورد جدی و قاطع داشته باشند چراکه بازتاب آن در رسانه‌های غربی برای نظام و فرهنگ ایرانی-اسلامی ناپسند است.

وی به انجام برنامه‌ریزی‌‌ برای پذیرایی از میهمان نوروزی در استان اشاره کرد و گفت: میهمانان نوروزی سفیران استان در سراسر کشور هستند از همین رو برنامه‌ریزی لازم توسط همه دستگاه‌ها به‌خصوص میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، علوم پزشکی، هلال‌احمر، اورژانس و نیروی انتظامی برای استقبال از مسافران در استان انجام‌شده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: امیدواریم فرمانداران شهرستان‌های 9 گانه استان باید با همکاری بخشداران و دهیاران به اجرای مطلوب این قضیه کمک کنند و کشیک نوروزی فعال و منظمی داشته باشند.

منبع:تسنیم

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 10 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری