کد خبر : ۸۱۶۲۵ دسته : چهارمحال و بختیاری , تاریخ انتشار : ۱۹:۰۱ - یکشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
مدیرکل آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری:

۳۰ میلیارد تومان اعتبار به آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری اختصاص یافت

به گزارش مفتاح، قدرت‌الله بیگلری اظهار داشت: امسال 30 میلیارد تومان اعتبار به آب و فاضلاب استان اختصاص یافته که تاکنون 12 میلیارد تومان آن محقق شده است.
وی با بیان اینکه در استان ما آب منازل از طریق چاه یا چشمه تأمین می‌شود، افزود: این آب از طریق شبکه وارد مخزن و در آنجا پمپاژ و کلرزدایی و آزمایشات لازم انجام و وارد شبکه توزیع می‌شود.

مدیرکل آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شهر سامان از آب تصفیه شده زاینده‌رود استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: تصفیه خانه آب در شهر سامان فاز یک آن افتتاح شده که در صورت تأمین اعتبارات کافی سال آینده فاز دوم آن به بهره‌برداری می‌رسد.

بیگلری بیان کرد: طول لوله‌های شبکه توزیع در 40 شهر استان هزار و 621 کیلومتر و طول شبکه انتقال در 40 شهر 335 کیلومتر می‌باشد.
وی گفت: از شهرکرد، لردگان، فارسان، باباحیدر، سودجان، اردل، ناغان و کوهرنگ از جمله شهرهایی هستند که آب مصرفی آن‌ها از چشمه تأمین می‌شود.
مدیرکل آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: در استان ما 99 درصد آب مصرفی از سفره‌های زیر زمینی تأمین می‌شود و تنها یک درصد از آب‌ سطحی استفاده می‌شود.

بیگلری ادامه داد: 182 حلقه چاه در سطح استان وجود دارد که از این تعداد 134حلقه فعال و قابل استفاده و مابقی خشک هستند.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در استان افزود: اجرای 2 جشنواره‌‌ آب با عنوان “فراگیر واژه آب ویژه کلاس اول ابتدایی و ایست آب نیست” که با مشارکت آموزش و پرورش برگزار شد از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی شرکت آب و فاضلاب استان بوده است.

مدیرکل آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: در حوزه اجتماعی با دعوت از اقشار مختلف مردم و با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد از محل تأمین آب استان بازدید و توسط کارشناسان مطالبی در زمینه آب توضیح داده شده است.

بیگلری بیان کرد: مردم باید باور کنند آب در استان از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و سعی کنند در ایام نوروز که زمان اوج مصرف آب است از آب به درستی استفاده کنند، وضعیت منابع آب همیشه در ایام قبل از نوروز به گونه‌ای است که ظرفیت ذخیره آب تمام می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 5 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری