کد خبر : ۷۲۶۸۴ دسته : اصفهان , سیاسی , تاریخ انتشار : ۱۱:۰۳ - شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد :

اربعین، توانایی ما را در کنترل 25 میلیون نفر نشان داد

به گزارش مفتاح، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان در مسجد امام (ره) این شهر افزود: امسال در ایام اربعین شاهد برپایی راهپیمایی‌ها و آیین‌های عظیمی در شهرهای کشور و همچنین در مسیر کربلا بودیم که نشان‌دهنده عشق وافر شیعیان به خدا و امام حسین (ع) است.
وی تأکید کرد: ما در این مانور جهانی اثبات کردیم که می‌توانیم 25 میلیون نفر را کنترل کنیم در حالی که آل سعود نتوانست دو میلیون نفر را در منا کنترل کند و آن فجایع پدید آمد.
وی با بیان اینکه مردم با محبت و وحدت این مسیرهای طولانی را با عشق به خدا و امام حسین(ع) پیاده رفتند اظهار کرد: برپایی این راهپیمایی‌ها کار عظیم و جهانی است و اگر خدا بخواهد سال به سال رونق می‌گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان همچنین با گرامیداشت رحلت پیامبر اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) گفت: خدا برای پیامبر اسلام ارزش بسیار زیادی قائل است و همه باید به محض شنیدن نام ایشان، به وی درود بفرستند.
وی همچنین به حدیثی از امام حسن مجتبی (ع) درباره اخلاق حسنه اشاره و اضافه کرد: امام حسن (ع) می‌فرمایند با مردم طوری رفتار کنید همان‌گونه که دوست دارید با شما رفتار شود.
آیت‌الله طباطبایی نژاد همچنین با اشاره به 16 آذر روز دانشجو اظهار کرد: در چنین روزی در سال 1333 و بعد از کودتای 28 مرداد، معاون رئیس‌جمهور آمریکا برای تثبیت جایگاه شاه به ایران آمد و دانشجویان علیه او تظاهرات کردند.
وی با بیان اینکه به دنبال حمله مزدوران شاه به دانشگاه تهران در روز 16 آذر سه نفر از دانشجویان کشته شدند، افزود: این حرکت، نخستین قدم دانشجویان ایران علیه ظلم، استبداد و آمریکا بود و در تاریخ کشورمان ماندگار شد.
خطیب جمعه اصفهان همچنین با اشاره به هفته وقف تصریح کرد: وقف کردن از کارهای ارزشمندی است که از صدر اسلام وجود داشته و امیرالمؤمنین (ع) نیز نخلستان خود را وقف فقرا کردند.
وی با تأکید بر اینکه وقف در طول تاریخ اسلام، کارایی فراوانی داشته است افزود: بسیاری از اماکن مقدس به وسیله وقف احیا و مکان‌های بسیاری مانند مساجد و مدارس ساخته شد.
وی وقف را یک صدقه جاری دانست و گفت: این صدقه پس از فوت نیز جاری است و رشد می‌کند.
18 آذر روز وقف نام‌گذاری شده است.
آیت‌الله طباطبایی نژاد در ادامه به سالگرد تصویب اعلامیه جهانی حقوق بشر اشاره کرد و گفت: این اعلامیه برای کمک به مظلومان و جلوگیری از ظلم و ستم به آنها تصویب شد اما امروز می‌بینیم که جنگنده‌های آل سعود در هفت ماه حدود 40 هزار بار یمن را بمباران و هشت هزار زن و کودک را قتل عام کردند.
وی با بیان اینکه آل سعود هنوز این رفتارهای ظالمانه خود را ادامه می‌دهد، افزود: این رفتارها بهترین دلیل برای نفهمیدن حقوق بشر از سوی آن‌هاست.
وی با بیان اینکه آل سعود ظالم و جاهل هستند ادامه داد: آنها می‌گویند ما حقوق بشر را قبول داریم در عین حال ازدواج سفید و ازدواج مرد با مرد را نیز قبول دارند.
اعلامیهٔ جهانی حقوق بشر یک پیمان بین‌المللی است که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در دهم دسامبر ۱۹۴۸ در پاریس به تصویب رسید.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 19 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری