کد خبر : ۵۲۹۷۰ دسته : اجتماعی , حقوق بشر , تاریخ انتشار : ۸:۰۸ - شنبه ۷ تیر ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی

خرید و فروش چک های مسروقه از طریق آگهی روزنامه‌ها

به گزارش مفتاح، در روز 19 خرداد امسال متهمی توسط کلانتری 139 مرزداران دستگیر و به دستور شعبه چهاردهم بازپرسی دادسرای ناحیه 2 تهران، جهت انجام تحقیقات در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
بررسی اطلاعات پرونده اولیه حکایت از آن داشت که متهم با ارائه سه فقره چک بانکی در یک شرکت خصوصی واقع در منطقه صادقیه مشغول بکار شده اما پس از گذشت مدتی کوتاه از شروع بکار، این شخص مبلغ 8 میلیون تومان تجهیزات رایانه ای را از شرکت تحویل و پس از آن مراجعتی به شرکت نداشته است.

در ادامه غیبت متهم و عدم پاسخگویی به تماس های مکرر شرکت، نماینده مالی شرکت قصد وصول چک های بانکی را داشته که از سوی شعبات مربوطه اعلام می شود که هر سه فقره چک دارای سابقه سرقت هستند.

پرونده مقدماتی در این خصوص در کلانتری 139 تشکیل ، متهم با انجام تحقیقات پلیسی و توسط تیم تجسس ویژه کلانتری دستگیر و تحت عنوان پرونده “کلاهبرداری” در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار می گیرد.

علی . ش 24 ساله پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از طریق آگهی روزنامه …. با شماره تلفن درج شده در آگهی با عنوان “ارائه چک جهت استخدام” تماس گرفتم؛ پس از ارائه درخواست خود مبنی بر استخدام، شخصی با من قرار ملاقات گذاشت تا اینکه در زمان ملاقات هر فقره از چک ها را به مبلغ 150 هزار تومان به بنده فروخت و به هیچ عنوان از مسروقه بودن آنها اطلاع نداشتم.
با توجه به اعتراف صریح “علی . ش” به خرید چک ها از طریق آگهی روزنامه، کارآگاهان اقدام به شناسایی فروشنده چک های مسروقه بنام “امین . م” ( 36 ساله ) کرده و این شخص را در حالیکه قصد فروش 5 فقره چک سفید امضا داشت، درروز 31 خرداد شناسایی و در منطقه کیانشهر دستگیر کردند.

متهم امین . م پس از دستگیری صراحتا به اطلاع از مسروقه بودن چک ها و فروش دهها فقره چک از طریق آگهی روزنامه اعتراف کرده است.

سرهنگ کارآگاه داوود مرادی، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم به خرید فروش چک های مسروقه، قرار بازداشت قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.
منبع: فارس

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری