12:10 1399/08/14

حجت‌الاسلام محمود نصر اصفهانی با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی و بررسی فعالیت‌های ثبتی در ادارات اوقاف و امور خیریه 24 شهرستان اصفهان اظهار داشت: این جلسه با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک برگزار شد.


وی با بیان اینکه در این جلسه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد برنامه 6 ماهه ادارات اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در زمینه احیای موقوفات و تبدیل اسناد دفترچه‌ای به اسناد تک برگی مورد بررسی قرار گرفت، گفت: از این رو با توجه به حجم اقدامات صورت گرفته مقرر شد به صورت ویژه در مرکز استان برنامه فوق‌العاده طی دو روز در روزهای 13 و 14 آبان ماه که مراجعه کننده در ادارات ثبت احوال وجود ندارد نسبت به صدور 500 برگ سند تک برگ اقدام شود.


معاون حقوقی و امور ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه مهم‌ترین برنامه‌های سازمان اوقاف و امور خیریه صدور اسناد برای موقوفات است، افزود: صدور اسناد از سال 88 تاکنون جهش خوبی را داشته و به صورت میانگین سالانه 9 هزار سند برای موقوفات کشور صادر شده است.
وی سهم استان اصفهان در ثبت موقوفات را سالانه یک هزار مورد اعلام کرد و گفت: استان اصفهان در این زمینه فعالیت‌های چشمگیری را در سطح کشور دارد.


حجت‌الاسلام نصر اصفهانی تصریح کرد: باید توجه داشت که هنوز 40 درصد از موقوفات استان اصفهان فاقد سند است و در این زمینه همچنان نیاز به فعالیت مضاعف‌تری داریم.

مطالب پیشنهادی