18:09 1399/08/29

به گزارش مفتاح وبه نقل از پایگاه خبری پلیس،  سرهنگ" محمدرضا هاشمی فر"   گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا از روز شنبه اول آذر ماه تا اطلاع ثانوی طرح ممنوعیت ورود خودرو های شخصی با پلاک غیر بومی به شهرهای قرمز و نارنجی و همچنین خروج خودروهای با پلاک بومی از شهرهای مذکور اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح ماموران پلیس راه و راهور همگی در حالت آماده باش قرار دارند و با استقرار در ورودی ها و خروجی های شهرستان های استان از ورود و خروج خودروها ممانعت کرده و علاوه بر این کسانی که از این طرح تمرد کنند از طریق دوربین های الکترونیکی ثابت و سیار مورد اعمال قانون قرار می گیرند.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: در صورت ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به شهر های قرمز در هر 24 ساعت مبلغ 10 میلیون ریال و در صورت ورود خودروهای شخصی با پلاک غیر بومی به شهرهای نارنجی در هر 24 ساعت مبلغ 50 میلیون ریال جریمه می شوند.

به گفته سرهنگ هاشمی فر ، تردد خودروهای مدادی و درمانی، نظامی و انتظامی، حمل بار و مسافر مشمول این ممنوعیت ها نمی شوند و تردد کارکنان دستگاه های دولتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد یا کسانی که نوبت عمل جراحی داشته و یا افرادی که دارای احضاریه در زمان حضور موعد مقرر تعیین شده هستند با ارائه مدارک لازم بلا مانع خواهد بود.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 14 شهرستان اصفهان، خمینی شهر، فلاورجان، تیران و کرون، اردستان، نائین، نطنز، لنجان، مبارکه، کاشان، گلپایگان، شهرضا و فریدن در وضعیت قرمز و ما بقی شهرستان های استان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند و بنابر این طرح ممنوعیت وررود و خروج خودروها در شهرستان های مذکور با جدیت تمام اجرا و هیچگونه اغماضی در برخورد با متخلفان صورت نمی گیرد.

وی اظهار داشت: لازم می دانم به هموطنانی که به صورت میهمان در استان اصفهان حضور دارند نیز تذکر دهم که هرچه زودتر این استان را ترک کنند چون از روز شنبه اجازه خروج به آنها داده نمی شود و قطعاً در هنگام تردد در سطح شهرهای قرمز و نارنجی نیز با اعمال جریمه و توقیف وسیله نقلیه مواجه خواهند شد.

سرهنگ هاشمی فر با بیان اینکه جلوگیری از انتقال ویروس منحوس کرونا نیازمند همراهی همه مردم است گفت: اولویت اول و آخر پلیس در ماموریت های خود حفظ جان مردم است و با توجه به وضعیت گسترش شیوع ویروس منحوس کرونا در سطح استان، ناچار به اعمال این گونه سخت گیری ها هستیم.

مطالب پیشنهادی