به گزارش مفتاح, متهم علیرضا زیبا حالت منفرد که در پرونده بابک زنجانی نام او بارها برده و از کشور متواری شده بود پس از دستگیری در 26 دی‌ماه سال 95 توسط پلیس اینترپل و با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) به کشور بازگردانده شد.

در حال حاضر پس از پایان تحقیقات پرونده، دادرسی و رسیدگی به اتهامات این متهم پس از 2 جلسه قرائت کیفرخواست، در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی آغاز شد.

متهم مدیریت شرکت‌های نفتی بابک زنجانی و مسؤولیت خرید بانک مالزی را برعهده داشته است.

به گزارش فارس، اتهامات وی عبارتند از مشارکت در کلاهبرداری شبکه‌ای از شرکت HK به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون یورو؛ مشارکت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور؛ مشارکت در پولشویی به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون یورو از مهمترین اتهامات جعبه سیاه پرونده بابک زنجانی است.

این جلسه با حضور وکلای مدافع، نماینده دادستان تهران، نمایندگان شرکت حقوقی نفت به صوررت علنی آغاز شد.

قاضی صلواتی در ابتدای این جلسه اظهار کرد: کیفرخواست 98 صفحه‌ای این متهم در 2 جلسه قبل توسط نماینده دادستان قرائت گردید و با توجه به اینکه در زمان رسیدگی به پرونده بابک زنجانی، متهم علیرضا زیبا حالت منفرد متواری بوده است لذا با پیگیری شبانه‌روزی سربازان گمنام آقا امام زمان این متهم در کشور دومینیاکا شناسایی شده و در دی ماه 95 توسط پلیس بین‌الملل دستگیر و نهایتاً به کشور بازگردانده شده است.

وی گفت: این متهم چون تابعیت دومینیکا را داشته توانسته است سفیر این کشور در کشور مالزی شود و توانسته بوده یکی از مقام‌های تحت نظر پادشاهی را در این کشور به دست آورد.

در حال بروزرسانی...

 

 

فارس

مطالب پیشنهادی