کد خبر : ۱۰۳۴۳۹ دسته : بین الملل , تاریخ انتشار : ۱۰:۳۵ - یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

تظاهرات ۴۰ هزار نفری مخالفان نژادپرستی در بوستون/ ترامپ: تظاهرات‌کنندگان علیه نفرت را تحسین می‌کنم

به گزارش مفتاح، رئیس پلیس بوستون با بیان اینکه نزدیک به ۴۰ هزار نفر علیه نژادپرستی در این شهر تظاهرات کردند، از بازداشت 27 نفر در جریان درگیری‌ها خبر داد.

رئیس پلیس شهر «بوستون» در آمریکا اعلام کرد که درپی تظاهرات و درگیری مجدد نژادپرستان و مخالفان آنها، 27 نفر را تا کنون بازداشت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه حدود 40هزار نفر در تجمعات روز شنبه حضور داشتند، گفت تعداد زیادی از نیروهای پلیس که سعی در برقراری امنیت داشتند، با اشیاء مختلف مورد حمله قرار گرفتند.

روز شنبه هزاران نفر از مخالفان نژادپرستی به دعوت گروه‌های حقوق بشری مانند گروه «جان سیاه‌ها اهمیت دارد» (Black Lives Matter) علیه اقدامات سفیدبرترپندارها در حوادث هفته گذشته «شارلوتسویل» تظاهرات کردند.

البته آنها بعدا از سوی نژادپرستان و هواداران «دونالد ترامپ»‌رئیس جمهور آمریکا مورد حمله قرار گرفتند که پلیس وارد عمل شد.

رئیس‌جمهور آمریکا که به دنبال درگیری‌ها در «چارلوتسویل» به دلیل محکوم نکردن قاطع «سفیدبرتر پندارها» مورد انتقادات شدید قرار گرفته، به تظاهرات موافقان و مخالفان نژادپرستی واکنش نشان داده است.

وی در ابتدا در واکنش به تحولات بوستون نوشت: »به نظر می‌رسد که بسیاری از آشوبگران ضد پلیس در بوستون باشند. پلیس قاطع و آگاه است. ممنونم»

ترامپ همچنین گفت: «کشور بزرگ ما برای دهه‌ها دچار دو دستگی بوده است. برخی مواقع شما به منظور التیام یافتن به تظاهرات نیاز دارید. ما التیام خواهیم یافت و قوی‌تر از همیشه خواهیم شد».

وی در توئیتی دیگر تصریح کرد: «می‌خواهم بسیاری از تظاهرات‌کنندگان در بوستون را که در حال حرف زدن علیه تعصب و نفرت بودند، تحسین کنم. کشور ما به زودی بار دیگر یکپارچه و متحد خواهد شد».

ترامپ چندی پیش با عدم محکومیت نژادپرستان بخاطر حمله به مردم، هر دو طرف را به دلیل اعمال خشونت علیه یکدیگر مذمت کرده بود و همین مسئله خشم بخش گسترده‌ای از مردم آمریکا را برانگیخته است.

منبع: فارس

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفت =


صوت و فیلم

گزارش تصویری