کد خبر : ۱۰۳۳۲۲ دسته : سیاسی , تاریخ انتشار : ۱۵:۰۵ - پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

اساتید اخراجی دانشگاه تهران قصد خروج از کشور را دارند

به گزارش مفتاح، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از اساتید اخراجی دانشگاه تهران قصد خروج از کشور را دارند، گفت: باید مانع از خروج مغزها از کشور شویم.

نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی قوه مقننه که به بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم اختصاص دارد، گفت: براساس اصل 52 قانون اساسی باید به هزینه‌کرد و درآمدهای بودجه سالانه کشور توجه شود و در بودجه سالانه مصوب شد درآمدهای شورای حل اختلاف صرف هزینه‌های این شورا شود تا بتواند زمینه برای پرداخت حداقل حقوق کارگری، به کارکنان تحصیلکرده شورای حل اختلاف فراهم شود.

وی با بیان اینکه  بر اثر عملکرد شورای حل اختلاف 50 درصد پرونده‌های قوه قضائیه مورد رسیدگی قرار می‌گیرد، ادامه داد: در حال حاضر برخی کارکنان با مدرک فوق‌لیسانس حقوق ناچیزی دریافت می‌کنند، بنابراین از رئیس مجلس درخواست دارم که از وزیر آینده اقتصاد درخواست کند حق‌وحقوق شورای حل اختلاف از خزانه پرداخت شود و نباید فراموش کرد در حال حاضر 88 درصد درآمدهای شورای حل اختلاف در جاهای دیگر هزینه می‌شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه  چند تن از اساتید مجرب دانشگاه تهران اخراج شده‌اند، افزود: این اساتید قصد دارند که به خارج از کشور مهاجرت کنند، از رئیس مجلس درخواست می‌کنم دستور فرمایید شرایطی فراهم شود تا مانع خروج مغزها از کشور شود.

قاضی‌پور افزود: در حال حاضر از کشورهای همسایه به ایران کارگر مهاجرت می‌کند، اما ایرانیان با مدرک دکترا و بالاتر از کشور خارج می‌شوند که این به‌زیان دانشگاه‌ها است.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری