کد خبر : ۱۰۳۲۸۶ دسته : سیاسی , تاریخ انتشار : ۱۲:۳۶ - پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

مسکن اجتماعی اجرایی نشد/انتقاد از باندبازی های مخرب در وزارت راه

به گزارش مفتاح، نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از عملکرد آخوندی در حوزه مسکن گفت: در مسکن اجتماعی گزارش عملکرد ندیدیم. طرحش تهیه شده اما از اجرای آن خبری نیست.

محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: ما از سوی فراکسیون امید و هم اصلاح طبان حامی دولت بوده و خواهیم بود اما این حمایت به صورت تعامل فعال است و هر جا انتقادی وجود داشته باشد با صراحت مطرح می کنیم و این منافاتی با همکاری و حمایت ندارد.

وی افزود: درباره دکتر آخوندی بنده بر مبنای تحلیل برنامه پیشنهادی ایشان و عملکرد چهارسال گذشته انتقادهایی دارم. در برنامه ارائه شده که در 17 صفحه ارائه شده توازن بین دو حوزه ماموریتی این وزارت خانه دیده نمی شود. بطور کلی سهم بخش راه در برنامه پیشنهادی بسیار قابل توجه است اما به بخش مسکن توجه نشده است.

صادقی گفت: آیا طبق لایحه دولت که این دو وزارت خانه از هم تفکیک شده بود و قرار بود شما به عنوان وزیر مسکن برنامه بدهید، همین اندازه به مسکن توجه داشتید؟ توضیحات قابل توجهی در بخش مسکن دیده نمی شود و رئیس جمهور هم به این ضعف در سخنان شان اشاره کردند. در مسکن اجتماعی هم گزارش عملکرد ندیدیم. طرحش تهیه شده اما از اجرای آن خبری نیست.

وی تاکید کرد: امیدواریم دولت بخش مسکن و شهرسازی را با نگاه متوازن نگاه کند.

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: برای جلوگیری از گسترش بی رویه شهرها و برج سازی ها و تغییر کاربری ها، وزارت مسکن از بعد حاکمیتی مسئولت دارد اما متاسفانه در شهر تهران با افزایش بی رویه شهر مواجه هستیم.

محمودی گفت: در حوره حمل و نقل توفیقات خوبی داشتند اما در حوزه ناوبری ضعف هایی دیده می شود. از جهت مدیریتی اختلافات زیادی دیده می شود و نظام مدیریتی اش بسیار مشکل دارد، دسته بندیها و باندبازی و رقابت های مخرب در آنجا وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مهندس آخوندی در اداره راهها موفق تر عمل کرده است تا در عرصه مسکن، گفت: با وجود سامان دادن مسکن مهر،  تثبیت نرخ آن و افزایش تسهیلات بانکی توفیقات عملکردی مناسبی در مسکن دیده نشده است.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه در خصوص مسکن اجتماعی به عنوان جایگزین مسکن مهر چیزی دیده نشده است، افزود: تدوین و تصحیح مسکن در حد یک گزارش عملکردی است و موفقیتی در این باره حاصل نشده است . برای 91 شهر و حاشیه نشینی در آن برنامه ای وجود ندارد. حتی در خصوص مسکن روستایی که قرار بود 90 هزار واحد مسکن تامین شود ولی برای عملیاتی کردن آن توضیحی در گزارش شما دیده نمی شود.

نمایندۀ مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس با انتقاد از نبود راهکار مناسب در تنفس تهران، عنوان کرد: با وجود افزایش جمعیت در شهر تهران، نظارتی در تغییر کاربری ها و ابعاد نظارتی آن دیده نمی شود. افزایش بی رویه شهر باعث شده است که تنفس در کلان شهرها دشورا شود و ثمره نظارتی از سوی وزارت خانه مربوطه در این باره دیده نشده است.

 صادقی با اشاره به اینکه در صنعت هوایی و حمل و نقل توفیقاتی دیده شده است، تصریح کرد: نظام مدیریتی، نظام اداری حقوقی، دسته بندی ها، اتلاف نیروی انسانی و بها دادن به نیروی متخصص در صنعت هوایی از مواردی است که به خوبی در وزارتخانه مطبوع آقای آخوندی دیده نشده است.

منبع: مهر

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری