کد خبر : ۱۰۱۹۳۱ دسته : حقوق بشر , تاریخ انتشار : ۱۶:۰۰ - یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

مرگ در کمین 7 میلیون گرسنه یمنی

به گزارش مفتاح، خوسیه گراتسیانو، مدیراجرایی سازمان جهانی غذا اعلام کرد: از17میلیون یمنی که تا مارس ( فروردین)2017 درمعرض گرسنگی قرار داشتند هم اکنون7 میلیون آنها در شرایط مرحله چهارم (خطرناک) گرسنگی قرار گرفتند.

براساس نقل از پایگاه خبری سازمان جهانی غذا، گراتسیانو روزگذشته (شنبه) گفت: با توجه به تداوم جنگ سه ساله، شمار گرسنگان در یمن 20 درصد درمقایسه با سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود: 7 میلیون یمنی درحال حاضر درمرحله چهارم گرسنگی قرار دارند و مرحله پنجم آخرین مرحله از گرسنگی یعنی همان مرگ است.

مدیراجرایی سازمان جهانی غذا، گرانی بیش از حد نرخ موادغذایی، کاهش شدید تولیدات کشاورزی به میزان 40 درصد در مقایسه با قبل از تجاوز عربستان به یمن را از عوامل تشدید گرسنگی در یمن ذکر کرد.

وی افزود: در صورت تداوم جنگ علیه یمن، پیش بینی می شود تولیدات کشاورزی به مراتب شاهد کاهش چشم گیرتری باشد زیرا کشاورزان با مشکل شدید کم آبی مواجه هستند.

مدیراجرایی سازمان جهانی غذا فقدان پاکیزگی راعامل انتقال بیماریها میان انسان و دام در یمن ذکر کرد.

سازمان بهداشت جهانی نیز روزگذشته با صدور بیانیه ای بحران وبا در یمن را بزرگترین بحران جهان اعلام کرد وافزود: مادام که دسترسی به آب پاک برای یمنی ها امکانپذیر نیست یمن درمعرض ورود به موج دوم شیوع وبا در 21 استان از 23 استان این کشور است.

عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ،دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد .این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + یک =


صوت و فیلم

گزارش تصویری