15:58 1398/08/19


به گزارش مفتاح وبه نقل از روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان اصفهان، دکتر غفور راستین اظهار کرد: در سال گذشته مسمومیت با CO تعداد ۴۴۵ نفر را راهی بیمارستان کرد و جان ۲۶ نفر را در استان اصفهان گرفت.
وی افزود: در این مدت بیشترین موارد مسمومیت CO با ۲۱۱ مصدوم و ۷ فوتی مربوط به شهر اصفهان و پس از آن خمینی شهر با ۴۸ مصدوم و نجف آباد با ۵۳ مصدوم و ۴ فوتی بوده است.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون نیز در استان اصفهان ۱۵۲ نفر دچار مسمومیت با منوکسیدکربن شدند که از این تعداد ۱۲۴ نفر توسط واحدهای امدادی اورژانس پیش بیمارستانی پس از دریافت خدمات درمانی اولیه به بیمارستان منتقل و ۲۲ نفر به صورت سرپایی با تلاش پرسنل ۱۱۵ در محل حادثه درمان شدند؛ ۶ نفر نیز جان خود را از دست دادند.
دکتر راستین خاطرنشان کرد: در این مدت شهر اصفهان با مجموع ۱۰۶ مورد مسمومیت با CO شامل ۸۹ مورد بستری در بیمارستان، ۱۳ درمان سرپایی و ۴ نفر فوتی ۷۰ درصد کل مسمومیت های با منوکسیدکربن در استان اصفهان را به خود اختصاص داد.
وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون از مجموع مسمومیت های با CO در استان ۵۱ درصد مردان، ۴۰ درصد زنان و ۹ درصد کودکان بودند.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان افزود: ۱۱ درصد از مجموع این افراد تا ۱۰ سال، ۱۶ درصد ۱۱ تا ۲۰ سال، ۲۱ درصد ۲۱ تا ۳۰ سال، ۲۴ درصد ۳۱ تا ۴۰ سال، ۱۴ درصد ۴۱ تا ۵۰ سال، ۸ درصد ۵۱ تا ۶۰ سال، ۴ درصد ۶۱ تا ۷۰ سال و یک درصد بالاتر از ۷۰ سال سن داشتند.
دکتر راستین اظهار کرد: در این مدت ۳۰ درصد از حوادث مسمومیت با CO در استان بر اثر استفاده از ذغال برای گرم کردن اتاق، ۱۱ درصد استفاده از گاز پیک نیک و ذغال در چادر، ۲۱ درصد اشکال در دودکش بخاری، ۱۷ درصد اشکال در آبگرمکن، ۹ درصد روشن کردن گاز پیک نیک داخل خودرو و ۹ درصد بر اثر استفاده از گاز پیک نیک برای گرم کردن مغازه یا اتاق بوده است.

مطالب پیشنهادی