امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

11:21 1398/11/30

 

 

به گزارش مفتاح وبه نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان حیدر قاسمی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر ۳۴۱ نفر رقابت دارند و پیش بینی میشود در روزهای آینده نیز بر تعداد انصرافی‌ها افزوده شود.

 

امسال یک‌هزار و ۲۲۴ نفر برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان اصفهان نام‌نویسی کرده بودند.

وی ادامه داد: حجم کار برگزاری انتخابات بر دوش حوزه‌های انتخابیه اصلی و فرعی است که فرمانداران در این زمینه تمهیدات لازم را پیش بینی کرده‌اند.

وی گفت: در ستاد انتخابات هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است و هر یک از فرمانداران حوزه‌های انتخابیه در یکی از جلسات این ستاد شرکت کردند و امروز هم در آخرین جلسه ستاد یکی از فرمانداران حضور یافت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان افزود: فرمانداران در این جلسات نظرات، کمبودها و مشکلات خود را در حوزه انتخابیه خود مطرح می‌کنند و هماهنگی لازم در این جلسات برای رفع این مشکلات انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تعرفه‌های انتخابات توزیع شده است، نیروهای دست‌اندرکار آموزش‌های لازم را دیدهاند، اقلام و تجهیزات در اختیار حوزه‌ها قرار گرفته و امکانات تدارکاتی پیش بینی شده است تا در روز جمعه دوم اسفند به استقبال انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با مشارکت مردم فهیم استان برویم.

قاسمی ادامه داد: البته کمیته‌های حقوقی، امنیتی و انتظامی، فناوری ارتباطات، پشتیبانی و سایر کمیته‌ها به‌صورت مرتب از طریق سامانه جامع انتخابات و طُرق دیگر با حوزه‌های انتخابیه در ارتباط هستند و کلیه امور را رصد می کنند.

هیجدهمین جلسه ستاد انتخابات استان اصفهان روز سه‌شنبه در استانداری اصفهان برگزار شد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برای تعیین۲۰ کرسی(به همراه نماینده ارامنه) روز جمعه دوم اسفند امسال همزمان با سراسر کشور در استان اصفهان برگزار می‌شود.

نامزدهای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۵ حوزه انتخابیه از جمله حوزه اقلیت های مذهبی با یکدیگر رقابت می کنند.

 

نزدیک به ۶۰ هزار نفر در امر برگزاری انتخابات در استان اصفهان همکاری دارند. تعداد ۲ هزار و ۸۳۶ شعبه اخذ رای در استان آرای شرکت‌کنندگان در انتخابات را اخذ می‌کنند.

 

حوزه انتخابیه اصفهان به مرکزیت اصفهان دارای پنج کرسی است و مردم این شهرستان باید از بین نامزدها پنج تَن را به نمایندگی خود برای حضور در مجلس شورای اسلامی انتخاب کنند بعلاوه نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران.

در این دوره از انتخابات، یکهزار و ۲۴۲ داوطلب در استان اصفهان ثبت نام کردند که سرانجام دست‌کم ۳۷۲ نامزد تایید صلاحیت شدند که با هم رقابت می‌کنند.

همچنین دست‌کم سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در استان افزون بر پنج میلیون نفری اصفهان واجد شرایط رای دادن هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی