امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

12:32 1398/04/13

به گزارش مفتاح و به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، جمال عرف امروز در گفت و گو با خبرنگاران در تبریز خاطرنشان کرد: به سایر دستگاه‌های اجرایی نیز اعلام کرده‌ایم تا آمار استعفا دهندگان برای شرکت در انتخابات مجلس را ارائه دهند و تا یک ماه آینده این آمار جمع بندی خواهد شد.

وی اعلام کرد: آمار نهایی زمان ثبت نام برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی مشخص می‌شود.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه جوان گرایی یکی از ملاک‌ها در انتخابات مجلس شورای اسلامی است، در عین حال گفت: باید بیشتر به این موضوع توجه شود زیرا به دنبال مجلس کارآمد هستیم، مجلسی که به مسائل کشور رسیدگی کرده و بتواند نظارت درستی داشته باشد و بطور قطع اگر چنین مجلسی با ساختار جوان شکل بگیرد خیلی بهتر است.

وی در خصوص رصد و پیگیری تبلیغات زودهنگام انتخاباتی، گفت: این موضوع در ستادهای انتخاباتی استان‌ها رصد می‌شود و در صورت نیاز تذکر داده و در شرایطی که افراد اصرار بر تبلیغات داشته باشند، به عنوان تخلف انتخاباتی مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: در سه سطح با شورای نگهبان تعامل داریم و در سطح نخست وزیر کشور با دبیر شورای نگهبان، سطح دوم معاون سیاسی وزیر کشور با معاون اجرایی و مسئول ذیربط در شورای نگهبان و در سطح سوم مدیرکل انتخاباتی وزارت کشور با مدیران کل انتخاباتی شورای، نگهبان جلسات مختلفی برگزار و گفت و گوهای لازم انجام می‌شود.

وی اعلام کرد: بر اساس قانون موظف هستیم تا حد توان انتخابات را بصورت الکترونیکی برگزار کنیم و شورای نگهبان نیز در این خصوص همکاری و همراهی خوبی با وزارت کشور دارد.

مطالب پیشنهادی