9:40 1399/04/29

به گزارش مفتاح وبه نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار "محمدرضا میرحیدری" در آیین افتتاحیه طرح فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی" سلمان محمدی" گفت: امروز دشمنان قسم خورده ایران بسیج شدند تا به این امنیتی که در کشور ما وجود دارد خدشه وارد کنند و هدف اصلی آنها هم جوانان هستند، چون می دانند که آنها آینده سازان کشور هستند.

وی افزود: دشمن با شیوه های نو و جذاب و بسیار مرموزانه پوشش نامناسب، بی حجابی و روابط بین دختر و پسر را تبلیغ می کند و در این بین به دلیل غفلت دستگاه های مسئول متاسفانه برخی جوانان ما هم به این سمت گرایش پیدا کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در فرمایشی می فرمایند: «همه مشکلات در حوزه فرهنگی را نباید به گردن دشمن بیندازیم چرا که غفلت ها و بی تفاوتی های ما هم نقش داشته است.» گفت: امروز همه دستگاه های فرهنگی باید در کنار هم قرار بگیرند و هر دستگاهی در این حوزه نقش آفرینی کند.

وی افزود: حوزه علمیه باید مسائل اعتقادی و ابهاماتی که دشمن ایجاد کرده را برای جوانان تبیین کند، دانشگاه، اداره ارشاد، میراث فرهنگی ، شهرداری، آموزش و پرورش، صدا و سیما و رسانه ها هم هر کدام وظیفه خود را در این حوزه انجام دهند و ان شاء الله دست در دست هم بتوانیم جوانان عزیز که سرمایه های اصلی کشور هستند را از آسیب ها حفظ کنیم و با زبان لین ، اقناعی و ارشادی متوجه کنیم که چه کسی دوست و چه کسی دشمن او است.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه برای صیانت جوانان ادبیات پلیسی کارساز نیست و باید برای این قشر نسخه فرهنگی داشته باشیم گفت: اگر دستگاه های فرهنگی کار خود را درست انجام دادند و بعد کسی آمد و خواست امنیت و عفت عمومی جامعه را خدشه دار کند آن زمان نیروی انتظامی باید با اقتدار به میدان بیاید.

سردار میرحیدری گفت: اعتقاد ما این است که پلیس باید در مسائل اخلاقی و اجتماعی در صف آخر قرار گیرد و در کنار دستگاه های فرهنگی باشد و از آنها حمایت کند تا وظایف خود را به درستی انجام دهند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان عنوان کرد: با همین رویکرد برای نخستین بار طرح فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی "سلمان محمدی" در این فرماندهی طراحی و برنامه ریزی و  به مرحله اجرا در آمد  و مقرر شد تا همه دستگاه های فرهنگی در این طرح در کنار هم قرار گیرند و هر کسی سهم خودش را انجام دهد.

سردار میرحیدری اظهار داشت: در آغاز به کار این طرح 12 ایستگاه به نام 12 امام معصوم (ع) در  نقاط مختلف کلانشهر اصفهان احداث شده و در آن علما و روحانیون، کارشناسان و بانوان آشنا به مسائل جامعه شناسی، روانشناسی و مسائل اعتقادی با جوانان گفت و گو کرده و به شبهات و ابهاماتی که در زمینه پوشش و دیگر مسائل اخلاقی وجود دارد پاسخ می‌دهند.

وی با بیان اینکه طرح مذکور را می توان به نوعی گفتمان سازی جدید پلیس در زمینه حجاب و عفاف محسوب کرد گفت: در این طرح رویکرد پلیس دستگیری و برخورد نیست بلکه فقط به دنبال این است که از طریق گفتمان با جوانان و رفع ابهامات اعتقادی آنان موضوع حجاب و عفاف را در بین آنان نهادینه کند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: مرحله نخست طرح مذکور در سطح کلانشهر اصفهان و سپس در تمامی شهرستان های استان اجرایی خواهد شد و می تواند به عنوان الگویی موفق در تمامی استان های کشور نیز به اجرا گذاشته شود.

 

پلیس، پیشانی نظم و انتظام جامعه است/ هنجار شکنان باید مورد خشم جامعه قرار گیرند

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با بیان اینکه پلیس، پیشانی نظم و انتظام جامعه است گفت: باید همه دستگاه ها کمک کنند تا مردم ناجا را امین، تکیه گاه و کمک حال خود بدانند و از طرفی دیگر این نیرو هر زمان که لازم بود در مقابل قانون شکنان و حرمت شکنان با اقتدار عمل کند.

 

به گزارش مفتاح، "حیدر قاسمی" در آئین افتتاحیه آغاز بکار طرح فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی "سلمان محمدی" که با ایده و همت فرماندهی انتظامی استان اصفهان برنامه ریزی و اجرا شد با بیان اینکه پلیس به عنوان تکیه گاه و پناهگاه جامعه بوده، هست و باید باشد، گفت: ما هم باید به نوعی عمل کنیم که جایگاه و شأن نیروی انتظامی همواره حفظ شود و این نیرویی که می تواند اطمینان بخش و اعتماد آفرین باشد و به آرامش جامعه کمک کند به سمت و سویی نرود که خدای ناکرده مردم ذهنیت منفی نسبت به آن پیدا کنند.

وی، پلیس را پیشانی نظم و انتظام جامعه دانست و اظهار داشت: در مسایل فرهنگی و اجتماعی هر کدام از دستگاه ها اگر به وظایف و رسالت های خود عمل کنند قطعاً پلیس هم می تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد و تداخل وظایف کمتر اتفاق می افتد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، تصریح کرد: طبیعی است که پلیس در عین اینکه با مردم از در رأفت و مهربانی وارد می شود در شرایطی هم که امنیت و نظم جامعه دچار آسیب و اخلال شود باید آن اقتدار، توانایی و ظرفیت لازم را برای برخورد با عناصری که امنیت جامعه را مختل می کنند، داشته باشد.

این مقام مسئول تاکید کرد: باید همه دستگاه ها کمک کنند تا مردم ناجا را امین، تکیه گاه و کمک حال خود بدانند و از طرفی دیگر این نیرو هر زمان که لازم بود در مقابل قانون شکنان و حرمت شکنان با اقتدار عمل کند.

قاسمی با بیان اینکه کارشناسانی که در طرح "سلمان محمدی" مشارکت می کنند بایستی مردم را نسبت به هنجارها آگاه کنند، گفت: باید این پیام را به مردم بدهیم که همه باید هنجارهای اجتماعی را رعایت کنند و هنجارشکنان قطعاً باید مورد خشم جامعه قرار گیرند، با این رویه کاری کنیم که ارزش های جامعه به دست خود مردم از هرگونه آسیبی مصون بمانند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: از فرماندهی انتظامی استان اصفهان که در موضوع حجاب و عفاف پیشگام شده و به همت و ایده مسئولان این فرماندهی شاهد اجرای طرح فرهنگی، اجتماعی و اعتقادی در این حوزه هستیم تقدیر و تشکر می کنم؛ باید توجه داشته باشیم که هر کدام از دستگاه ها از حوزه علمیه گرفته تا آموزش و پرورش، اداره ارشاد، صداو سیما و بقیه دستگاه های فرهنگی نیز وظایف و رسالت خودشان را دارند و اگر نیروی انتظامی وارد حوزه های فرهنگی و اجتماعی می شود قصدش فقط کمک، مساعدت و همکاری با این دستگاه ها است.

وی افزود: امروز چه بخواهیم و چه نخواهیم منافع نظام سلطه ایجاب می کند در جوامعی همانند جامعه ما که از لحاظ جهان بینی، چارچوب مشخصی داریم و با صلابت بیشتری امورات را دنبال می کنیم، مشکلاتی را در حوزه جوانان و بانوان و به خصوص در حوزه حجاب و عفاف ایجاد کنند اما با این حال اگر ما هم بتوانیم کم و کاستی ها، ناهماهنگی ها و موازی کاری های خودمان را اصلاح کنیم، قطعاً فرصت های سؤاستفاده از سوی دشمنان گرفته می شود.

قاسمی خاطر نشان کرد: ان شاءالله با کمک مردم که می دانند هر قدم خیری که برداشته می شود به نفع آنان و برای کمک به نظم و آرامش بیشتر جامعه است، همه مسایل و مشکلاتی که وجود دارد را گام به گام برطرف خواهیم کرد.*

مطالب پیشنهادی