امام رضا علیه السلام: هر که غم مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم را از دل او مى زداید.

13:30 1397/08/19

 

 

 

 

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، ایرج مظفر با اشاره به اینکه در حال حاضر پروژه های مختلف عمرانی در محلات و مناطق شهر اصفهان در حال ساخت و اجرایی شدن است، اظهار داشت: اگرچه یکی از سیاست های مدیریت شهری اتمام پروژه های نیمه تمام بوده است اما با اين وجود بيش از 227 پروژه ديگر در حال حاضر در سطح شهر اصفهان در حال اجرا است.

وی ادامه داد: همچنين توانستیم بخشی از بدهی پیمانکاران را پرداخت کنیم تا همچنان چرخ طرح های عمرانی شهر حرکت کند.

معاون عمرانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: تقاطع اشکاوند در دوربرگردان خروجی سالن اجلاس سران همزمان با 2 کیلومتر از رینگ چهارم ساخته شده و آماده بهره برداری است كه با بهره برداري از آن ارتباط شریانی ورودی جنوب شرقی شهر با رینگ حفاظتی اصفهان ایجاد خواهد شد.

وی بیان داشت: در منطقه 6 نیز طرح پارک پردیس هنر، با متراژ 80 هزار مترمربع در حال ساخت است که در حال حاضر 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا دو ماه آینده آماده بهره برداری است. تکمیل این پروژه فضایی چند جانبه برای تفریح و نشاط خانواده ها را فراهم می آورد.

ساخت فرهنگسرا در منطقه حصه اصفهان

مظفر با اشاره به ساخت فرهنگسرا در منطقه حصه اصفهان گفت: در این پروژه سه هزار متر آمفی تئاتر در فضای روباز، همچنين گلخانه، باغ گلها و فضای تفریحی – فرهنگی در نظر گرفته شده و تاکنون 20 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است تا در راستاي سياست مديريت شهري اصفهان مبني بر توسعه متوازن امكانات و خدمات و توجه به مناطق محروم، زيرساخت هاي فرهنگي در منطقه حصه نيز ايجاد شود.

به گفته وي، در منطقه 10 و در محله حصه فرهنگسراي ديگري ویژه کودکان و نوجوانان نيز در دست ساخت است که تا دو ماه آینده به بهره برداري مي رسد.

معاون عمرانی شهرداری اصفهان تصریح کرد: این فرهنگسرا در حال ساخت است که تا 15 روز آینده هم این طرح به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه در همین منطقه محوطه سازی پارک شهید روح الامین نيز در حال اتمام است، تصریح کرد: ساخت ادامه پل قطار شهری در میدان استقلال که حدود 40 درصد آن به دلیل بهره برداری از پروژه میدان استقلال انجام شده بود اما 60 درصد آن به علت طراحی و تعیین تکلیف ادامه پل تا ایستگاه عاشق آباد، امکان اجرایی نداشت در اين دوره از مديريت شهري آغاز شد و تاکنون،70 درصد پیشرفت داشته است. احداث اين پل به سبب کاهش بار ترافیکی و ایجاد دسترسی های مستقیم و ایمن در محل ورودی شهر اصفهان، بسيار حائز اهميت است.

مظفر با اشاره به احداث یک سالن ورزشی – فرهنگی در منطقه 5 افزود: سالن سرپوشیده «مادر و کودک» در خيابان محتشم کاشانی آماده با اعتبار 850 میلیون ریال بهره برداری است. همچنين یک سالن ورزشی دیگر هم در منطقه 13 در مراحل نهایی ساخت است.

وی با بیان اینکه حدود 12 خیابان سازی نیز در شهر انجام شده است، بیان داشت: همچنین در حوزه پیاده روسازی شهرداری در این دوره 25 پروژه در سطح مناطق اجرایی کرده است.

معاون عمرانی شهرداری اصفهان ادامه داد: همچنين طي تابستان امسال، انتقال آب از تصفیه خانه شاهین شهر به فضای سبز مناطق 2 و 12 با لوله گذاری و پمپاژ انجام شده است که در این خصوص 15 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی ادامه داد: احداث حلقه چهارم ترافیکی شهر اصفهان در شمال شرق و شرق اصفهان را آغاز کرده ایم که قرار است، این طرح از کارخانه قند آغاز شود و با تکمیل تقاطع غیرهمسطح اردستانی و بلوار فرزانگان ترافیک مناطق 14، 10 و 7 ظرف دو سال آینده برطرف شود. به همين دليل اين پروژه يكي از مهم ترين پروژه هاي عمراني و ترافيكي شهر اصفهان محسوب مي شود.

وی با اشاره به پروژه احداث مرکز توانمندسازی بانوان به عنوان اولین مرکز شهر اصفهان در این حوزه گفت: اين مركز با اعتباري بالغ بر 15 میلیارد ریال در منطقه 12 در حال ساخت است که با بهره برداری از آن بخشی از مشکلات زنان سرپرست خانوار رفع و جايگاه اجتماعی این افراد ارتقا می یابد. 

معاون عمرانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه هم اکنون در مجموع 400 میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر اصفهان در دست اقدام است، تصریح کرد: قرارداد 120 میلیارد تومان از این پروژه ها طی یک سال گذشته منعقد شده است. همچنين شهرداری اصفهان طي يك سال گذشته توانسته است، 600 میلیارد تومان پروژه عمرانی را نیز به پایان رسانده و تحویل دهد.  

هشت هزار متر فضای پارک به منطقه 3 اضافه می شود

مظفر با بیان اینکه پارکینگ اردیبهشت و پاركينگ بازار کمر زرین در مناطق یک و سه شهرداری در حال ساخت است، اظهار داشت: پارکینگ کمرزرین یک طرح مشارکتی است که در دو طبقه ساخته خواهد شد و با بهره برداری از آن، 8 هزار مترمربع فضای پارک برای خودروها در منطقه سه فراهم خواهد شد.

وی بیان داشت: هرچند هم اکنون با مسئله تحریم ها، افزایش نرخ مصالح ساختمانی و رکود اقتصادی مواجه هستیم اما تلاش ما در راستای تکمیل طرح های نیمه تمام است. برخي تأكيد بر اتمام پروژه هاي نيمه تمام را امري ساده تلقي مي كنند در حالي كه اگر بدهي پيمانكاران پرداخت نمي شد، چرخ طرح های عمرانی شهر به حركت در نمي آمد.

 

 

مطالب پیشنهادی

نظرات