17:34 1399/08/19

 به گزارش مفتاح و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ" حسین ترکیان" در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی سرقت چندین دستگاه خودروی زانتیا و پژو 405 در مناطق شرق و شمال شهرستان اصفهان و شکایت مال باختگان، کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان موضوع شناسایی سارق یا سارقان را در دستور کار تخصصی خود قرار دادند.

وی افزود: کارآگاهان پس از انجام تحقیقات گسترده علمی و بکارگیری یک سری اقدامات هوشمندانه و همچنین استفاده از پایش تصویری سرانجام یک نفر از سارقان سابقه دار که در این سرقت ها دست داشت را شناسایی و در عملیاتی ویژه با هماهنگی مقام قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

این مقام انتظامی بیان کرد: متهم دستگیر شده هنگامی که با اسناد و مدارک ارائه شده از سوی پلیس روبرو شد به بزه انتسابی خود با همدستی 2 نفر دیگر اقرار کرد که همدستان وی نیز در عملیاتی دیگر توسط کارآگاهان  شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان، بیان کرد: در تحقیقات بیشتر مشخص شد سارقان، خودروها را پس از سرقت در اختیار 3 نفر دیگر قرار داده و این افراد هم برای اینکه کسی متوجه سرقتی بودن خودروها نشود، ارکان اصلی این خودروها را با ارکان اصلی خودروهای تصادفی جابجا کرده و سپس آنها را بفروش می رساندند.

سرهنگ ترکیان با اشاره به دستگیری 3 عضو دیگر این باند در عملیات ضربتی و موفقیت آمیز کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان گفت: در این عملیات طی بازرسی از مخفیگاه متهمان 12 دستگاه خودروی سواری زانتیا و پژو 405 مسروقه کشف شد که کارشناسان مربوطه ارزش آنها را  25 میلیارد ریال تخمین زدند.

رئیس پلیس اگاهی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از تحویل متهمان به مراجع قضائی و استرداد خودروها به مال باختگان خبر داد و  اظهار داشت: با توجه به اینکه بررسی نشان می دهند خودروهای به سرقت رفته توسط سارقان فاقد هرگونه تجهیزات ایمنی بودند در این خصوص به شهروندان توصیه می کنیم ضریب ایمنی خودروهای خود را با تجهیزاتی نظیر، دزدگیر، سوئیچ مخفی، قفل فرمان، قفل پدال و ... بالا برده و فرصت سرقت کردن را از سارقان بگیرند.

مطالب پیشنهادی