کد خبر : ۱۰۹۷۱۰ دسته : اجتماعی , اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۷:۴۲ - دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷
اندازه فونت نسخه چاپی
گزارش پزشکی قانونی اعلام کرد؛

کاهش متوفیان حوادث ترافیکی/ افزایش 13 درصدی مصدومان ترافیکی

 

 

به گطارش مفتاح و به نقل از گزارش منتشر شده پزشکی قانونی متوفیان حوادث کاهش را نشان می دهد،  در دو ماهه اول سال جاری ، 154 نفربه دلیل حوادث ترافیکی جان خود را از دست دادند و اين آمار در مقايسه با   مدت مشابه سال قبل 6.1 کاهش داشته است که  از مجموع تلفات حوادث ترافیکی  سال جاری  در اين استان، 36نفر زن  و  118نفر مرد  بوده اند.

قابل توجه اینکه  بيشترين تلفات حوادث ترافیکی  با 85 نفر در جاده‌هاي برون‌ شهري ، 58نفردر مسيرهاي درون ‌شهري، 2 نفر جاده های روستائی و 9 نفر سایر گزارش شده است.

همچنين در مدت فوق4 هزار و 870 مصدوم حوادث ترافیکی در اداره کل  پزشکي قانوني استان اصفهان و مراکز تابعه معاینه شدند که از اين تعداد یک هزار و 523 نفر زن و 3هزار و 347نفر مرد هستند که در مقايسه با  مدت مشابه سال قبل  ، 13.3 درصد افزایش داشته است.

 

به گزارش روابط عمومی پزشکی قانونی  استان اصفهان، در دو ماهه اول سال 1397تعداد 3 نفرفوتی(همگی مرد) به دلیل برق گرفتگی به مراکز  پزشکی قانونی استان اصفهان ارجاع شده اند ومرگ ناشی از برق گرفتگی  دوماهه امسال  نسبت به  مدت مشابه سال قبل  که 5 نفر (مرد) بوده کاهش داشته است.

 همچنین  طبق این گزارش آمار فوت شدگان ناشی از غرق شدگی 6 مورد فوتی( مرد) در استخر کشاورزی بوده اعلام شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 9نفر (مرد) بوده کاهش داشته است.

 

آمارها میزان مراجعات به پزشکی قانونی را رو به افزایش نشان می دهد. در دو ماهه اول سال جاری تعداد 20هزار و 824نفر درحوزه معاینات سرپائی در اداره کل پزشکی قانونی استان و مراکز تابعه معاینه شده اند که از این تعداد 6 هزار و 836 نفر زن  و 13 هزار و 988نفر مرد بوده که این آمار  نسبت به مدت مشابه سال قبل  6.9درصد افزایش داشته است.

همچنین اجساد معاینه شده  دراداره کل پزشکی قانونی استان اصفهان و مراکز تابعه در دو ماهه اول سال جاری  564مورد ( 127زن و437مرد) بوده که نسبت به  مدت مشابه سال قبل که (562مورد شامل 119زن و 443 مرد) بوده معادل 0.4 درصد افزایش داشته است.

 

 

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 19 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری