16:11 1399/08/10


به گزارش  مفتاح وبه نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت‌الاسلام مهدی طاهری در خصوص برگزاری چهل و سومین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم اظهار کرد: هر ساله این مسابقات به صورت متمرکز در یک استان برگزار می‌شد و سال گذشته نیز این مسابقات در استان اصفهان برگزار شد.


وی افزود: در سال جاری با توجه به شیوع بیماری کرونا متسابقین هر استان در استان خودشان در این دوره از مسابقات شرکت می‌کنند.


رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در خصوص نحوه برگزاری این مسابقات ابراز داشت: در این زمینه در بخش آقایان 14 نفر شرکت کننده در هفت رشته حفظ 20 جزء، حفظ کل، تواشیح، اذان، ترتیل، قرائت و دعاخوانی از اصفهان حضور خواهند یافت.


وی افزود: مسابقات برادران از روز 17 آبان ماه با حضور متسابقین در صدا و سیمای مرکز اصفهان ضبط شده و برای داوری به تهران ارسال می‌شود.
حجت‌الاسلام طاهری با بیان اینکه زمان داوری آثار متسابقین آقا در این دوره از مسابقات از هشتم آذرماه انجام می‌شود، اضافه کرد: در هر روز از این مسابقات یک استان را بررسی میکنند و هنوز مشخص نشده که زمان داوری آثار متسابقین استان اصفهان چه روزی است.


وی در خصوص برگزاری مسابقات در حوزه خواهران نیز گفت: در این دوره از مسابقات 12 خواهر در پنج رشته حفظ 20 جزء، حفظ کل، ترتیل، دعاخوانی و قرائت با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.


رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه مسابقات خواهران با حضور آنها در سالن اداره کل اوقاف و امور خیریه و به صورت ویدئوکنفرانس برگزار خواهد شد، افزود: زمان برگزاری مسابقات خواهران 23 آبان تعیین شده و داوری این بخش نیز به صورت همزمان با برگزاری مسابقات انجام خواهد شد.

مطالب پیشنهادی