کد خبر : ۲۱۹۶۲ دسته : اجتماعی , اصفهان , اقتصادی , تاریخ انتشار : ۱۹:۱۵ - شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۲
اندازه فونت نسخه چاپی
با تقدیم لایحه بودجه شهرداری اصفهان به شورای شهر اصفهان؛

پیش‌بینی اجرای 1167 پروژه عمرانی در اصفهان در سال آتی

به گزارش مفتاح به نقل از فارس، سید مرتضی سقاییان‌نژاد ظهر امروز در آیین تقدیم بودجه سال 93 به شورای اسلامی شهر اصفهان با تشکر از اینکه هفته گذشته لایحه بودجه در جلسه شورای شهر قرائت شد، اظهار کرد: آنچه مهم است کار مردم است و ظرفیت قانون هم این اجازه را می‌دهد که کار مردم در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه فرآیند تدوین بودجه سال 93 از ابتدای آبان ماه تا پایان دی ماه و سه ماه به طول انجامید، افزود: بودجه سال آینده بر اساس مناطق، آمار نفوس و مسکن، سیاست و رویکردهای پیشرفت محلات و نیز بررسی موضوعات سنوات گذشته درآمد سال آینده، وضعیت پروژه‌های سال جاری، برآورد مالی، نیازسنجی مناطق و بررسی نظارت مردمی 137 و برگزاری با معتمدان محل بوده است.

*1500 میلیارد تومان بودجه سال آینده شهرداری اصفهان نقدی است

شهردار اصفهان به بررسی طرح کاربردی تفصیلی اشاره و تصریح کرد: یک هزار و 500 میلیارد تومان بودجه سال آینده به صورت نقدی و 700 میلیارد تومان آن غیر نقدی است که سرانه نقدی هر شهروند در سال جاری 546 هزار تومان است که بر اساس بودجه سال 93 این رقم به 743 هزار تومان در سال آینده می‌رسد.

وی با اشاره به اختلاف قیمت سرانه تحت عنوان اعتبار محرومیت گفت: در بودجه سال آینده شهرداری مبلغ 45 میلیارد تومان به مناطق محروم اختصاص یافته است.

سقائیان‌نژاد به تفکیک سرانه بودجه عمرانی مناطق اشاره کرد و افزود: به سرانه منطقه یک، سه، چهار، پنج، شش، 10،12،13 اضافه نشده است اما به بقیه مناطق درصدی اضافه شده است.

*1865 میلیارد تومان بودجه شهرداری به بخش عمرانی اختصاص دارد

وی در ادامه به مبلغ 22هزار میلیارد ریالی شهرداری در سال آینده اشاره کرد و گفت: یک هزار و 865 میلیارد تومان بودجه عمرانی است که از کل بودجه 85 درصد آن عمرانی و 15 درصد آن جاری است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه هزار و 50 پروژه در بودجه سال 93 پیش‌بینی شده است، افزود: 707 پروژه جدید و 343 طرح نیمه‌تمام در مناطق و 117 پروژه نیز در معاونت‌ها برای سال آینده جمع‌بندی و در نظر گرفته شده که با احتساب طرح‌های معاونت‌ها در سال آتی یک هزار و 167 پروژه پیش‌بینی شده است.

*سرانه بودجه عمرانی هر شهروند 576 هزار تومان در نظر گرفته شده است

وی در بخشی از صحبت‌های خود به افزایش سرانه اعتبارات غیر نقدی 923 هزار تومان در سال آینده خبر داد و گفت: سرانه عمرانی نقدی به ازای هر شهروند در سال 92، 438 هزار تومان و در سال 93، 576 هزار تومان اختصاص داده شده است.

سقائیان‌نژاد در ادامه به اولویت‌ بودجه بندی‌ شهرداری اصفهان در سال آینده اشاره کرد و افزود: مسائل زیست محیطی از اولویت‌های سال آینده است که به منظور تملک، تکمیل، توسعه و احداث فضای سبز، سامان و بهسازی و تامین آب و راه‌اندازی شبکه آبرسانی 220 میلیارد تومان بودجه برای سال آینده پیش‌بینی شده است.

*اختصاص اعتبار 680 میلیارد تومانی به بخش حمل و نقل و ترافیک اصفهان

وی کل اعتبارات حمل و نقل و ترافیک در سال آینده را 680 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: سرانه اعتبارات تملک، احداث، روکش آسفالت، قطارشهری، رینگ حفاظتی شهر، خرید اتوبوس و پیاده روسازی به ازای هر شهروند معادل 340 هزار تومان است که از جمع کل اعتبارات حمل و نقل 59.7 میلیارد تومان برای ترمیم و روکش آسفالت معابر اصلی و فرعی اختصاص داده شده است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه یکی از مباحث مهم دیگر در بودجه شهرداری حمل و نقل و ترافیک در سال آینده است، گفت: 260 میلیارد تومان اعتبار به صورت نقدی و 335 میلیارد تومان به صورت غیرنقدی برای حمل و نقل و ترافیک شهر در سال آینده اختصاص داده شده است.

*85 میلیارد تومان بودجه شهرداری به اتوبوسرانی رسید

وی همچنین از بودجه 20 میلیارد تومانی نقدی و نیز بودجه 3 میلیارد تومانی غیر نقدی برای رسیدگی به پارک‌های شهر از جمله ناژوان، صفه خبر داد و افزود: 85 میلیارد تومان اعتبارات متمرکزی برای حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوسرانی برای خرید، تجهیز و بهسازی ناوگان اتوبوسرانی پیش‌بینی شده است.

*قطار شهری اصفهان با اعتبار 200 میلیارد تومانی به راه می‌افتد

سقائیان‌نژاد با تاکید به اینکه بودجه سال آینده دولت برای مترو اصفهان 94 میلیارد تومان پیش بینی شده است، اظهار کرد: برای قطارشهری اصفهان 200 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است که 150 میلیارد تومان آن به صورت نقدی و 50 میلیارد تومان به صورت غیرنقدی است.

وی با اشاره به اولویت های بودجه سال آینده ادامه داد: برقراری عدالت اجتماعی یعنی کم کردن فاصله مناطق برخوردار و کم برخوردار در ارائه خدمات و توجه ویژه به مناطق محروم در بودجه سال آینده به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

شهردار اصفهان با بیان اینکه توجه ویژه به حمل و نقل عمومی و پروژه های زیست محیطی از دیگر اولویت های بودجه است، افزود: توجه به فرهنگ، تفریح و ورزش، محله‌محوری، توجه به بافت فرسوده، افزایش مشارکت بخش خصوصی، تحقق شهر الکترونیک از دیگر اولویت‌های بودجه سال آینده است.

وی سهم عوارض و پروانه ساختمان را بیش از 87 میلیارد و معادل شش درصد بودجه عنوان کرد و افزود: سهم بودجه 686 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

سقائیان‌نژاد گفت: سه درصد از بودجه به پارکینگ‌سازی اختصاص پیدا کرده است که مالیات بر ارزش افزوده 220 میلیارد تومان، عوارض کسب پارکینگ در بودجه سال آینده 38.6 میلیارد تومان، جریمه کمیسیون ماده صد، 32.6 میلیارد تومان و فروش اموال غیرمنقول 134.7 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

*سال آینده 39 مرکز فرهنگی در اصفهان احداث می‌شود

وی توجه به حمل و نقل عمومی و امر فرهنگ،تفریح و ورزش را از دیگر موارد مورد توجه در بودجه شهرداری عنوان کرد و افزود: در سال آینده 39 مرکز ورزشی، تفریحی و فرهنگی ، 16 مرکز ورزشی روباز، شش مرکز ورزشی سرپوشیده، هشت سالن مطالعه و هشت مرکز علمی و فرهنگی در سال آینده احداث می‌شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 9 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری