کد خبر : ۳۱۴۵۷ دسته : ورزشی , تاریخ انتشار : ۸:۲۷ - دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
شهرآورد 79؛

پیروزی پرسپولیس مقابل استقلال دردیداری پرهیجان/اولین شکست قلعه نویی

به گزارش مفتاح به نقل از ایرنا، در این دیدار که در حضور بیش از 65هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، تیم پرسپولیس با نتیجه دو بر یک استقلال را شکست داد تا طلسم تساوی های شهرآورد پایتخت بعد از چهار تساوی بدون گل شکسته شود.

سجاد شهباز زاده در دقیقه 44 برای تیم استقلال و محمد نوری در دقیقه 72 و امید عالیشاه در دقیقه 81 برای تیم پرسپولیس گلزنی کردند.

عالیشاه بعد از به ثمر رساندن گل پرسپولیس بدلیل درآوردن پیراهنش با دریافت کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شد.

دو تیم با سیستم 1-3-2-4 وارد زمین شدند اما حضور بازیکنان در پست های غیرتخصصی نشان داد که دست مربیان برای پیاده کردن تفکراتشان خالی است.

دو تیم در اوایل، بازی محتاطانه، درگیرانه، فیزیکی و کم افت و خیزی را در میانه میدان به نمایش گذاشتند اما آبی پوشان در اواخر نیمه نخست بر روی یک کرنر از جناح راست و با بغل پای شهباززاده به گل رسیدندتاطلسم گل نزدن شهرآورد پایتخت بعد از 404 دقیقه شکسته شود.

دراین نیمه بازیکنان استقلال سعی داشتند با استفاده از حرکات خسرو حیدری، آندرانیک تیموریان و میلاد فخر الدینی از جناح راست به سمت دروازه پرسپولیس نزدیک شوند که در اواخر نیمه نخست بر روی یک ضربه کرنر به گل رسیدند.

بازیکنان پرسپولیس نیز با تجمع دریک سوم خط میانی خوددراندیشه کنترل میانه میدان بودند تاباارسال های بلندبه پشت مدافعان میانی آبی پوشان به گل برسند اما محمد نوری و هادی نوروزی نتوانستند از فرصت های خود استفاده کنند.

حمید درخشان سرمربی تیم پرسپولیس آرایش این تیم را در نیمه دوم 2-4-4 تغییر داد تا قدرت خط آتش سرخ پوشان افزوده شود.

در دقیقه 47، تیم پرسپولیس صاحب یک ضربه کرنر شد که ضربه سر نوالهی را محسن فروزان سنگربان تیم استقلال با یک عکس العمل دیدنی دفع کرد تا جدیدترین موقعیت سرخ پوشان به هدر برود.

حملات بازیکنان پرسپولیس در اواسط نیمه دوم نیز ادامه یافت اما حامد نور محمدی، محمد بنگر و مهدی طارمی نتوانستند از موقعیت های خود بهره ببرند.

فشار حملات سرخ پوشان از کناره ها ادامه یافت تا اینکه این تیم بر روی ارسال عالیشاه از جناح چپ و ضربه نوری به گل رسید.

بعد از این گل، بازیکنان تیم پرسپولیس همچنان، حملات خود را دنبال کردند تا اینکه بر روی یک ضربه ایستگاهی از جناح راست و ضربه سر عالیشه به گل رسیدند.

آبی پوشان نیز حملات پراکنده ای را بر روی دراوزه نیلسون سنگربان پرسپولیس طراحی کردند که در خطرناک ترین موقعیت، ضربه سر امیر حسین صادقی در دقیقه 85 به تیرک دروازه حریف اصابت کرد.

در دقایق پایانی بازی، آبی پوشان روی به بازی احساسی آوردند و با ارسال سانترهای بلند قصد داشتند بازی را به تساوی بکشانند اما دفاع پر تعداد سرخ پوشان مانعی از گلزنی مهاجمان استقلال شد تا رکورد شکست ناپذیری امیر قلعه نویی سرمربی آبی پوشان مقابل پرسپولیس شکسته شود.

اسامی بازیکنان دو تیم در این دیدار به شرح زیر بود :

استقلال : محسن فروزان، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، میلاد فخرالدینی، پژمان نوری (مگویان از دقیقه 86)، امید ابراهیمی، آندرانیک تیموریان، خسرو حیدری، هاشم بیک زاده، سجاد شهباززاده و آرش برهانی

پرسپولیس: نیلسون کوریا، محسن بنگر، رضا نورمحمدی، محمدرضا خانزاده، اومانا، مهرداد کفشگری، حمید علی عسگر (مهدی طامری از دقیقه 60)، رضا حقیقی (احمد نورالهی از دقیقه 45)، محمدنوری امید عالیشاه و هادی نوروزی( مهدی دغاغله از دقیقه 96).

ورزشی (5) ** 9122 **1590

انتهای پیام /*

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 12 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری