کد خبر : ۱۰۸۴۹۱ دسته : اصفهان , تاریخ انتشار : ۱۴:۲۴ - دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶
اندازه فونت نسخه چاپی

پشت پرده ارتباط “سارو قهرمانی” با گروهک‌ تروریستی کومله و اغتشاشات

به گزارش مفتاح، به تازگی خبر کشته‌شدن فردی به نام سارو قهرمانی منتشر شده و عده‌ای مدعی‌اند که وی در جریان اعتراضات اخیر کشته شده؛ اما به راستی او کیست و واقعیتش چیست؟

پس از پایان یافتن اغتشاشات اخیر در هفته‌های گذشته، نحوه کشته‌شدن‌ و هویت فردی در سنندج در اثنای این اغتشاشات به مسئله برخی رسانه‌های بیگانه تبدیل شد و درباره آن حواشی به وجود آوردند.

رسانه‌‌های بیگانه در این زمینه مدعی شدند که “سارو قهرمانی” شهروندی است که در حین اغتشاشات شهر سنندج بازداشت و پس از چند روز، جنازه وی که در آن آثار ضرب و شتم وجود داشته، به خانواده‌اش تحویل داده شده است. این رسانه‌ها همچنین ادعا کردند که “سارو قهرمانی” پیشتر به دلیل “هواداری از احزاب کُرد” بازداشت شده بود.

همزمان با تلاش رسانه‌های خارجی برای جعل هویت و نحوه کشته‌شدن این فرد، برخی در داخل کشور نیز که سابقه محکومیت امنیتی و هواداری از فتنه 88 را دارند، به حمایت از  “سارو قهرمانی” پرداخته تا جایی که او را “شهید” و در تعبیر دیگر او را “کارگر ساده رستوران”، “پیک موتوری” و “آرام و محجوب” نامیدند.

مهدی محمودیان فعال اصلاح‌طلب و از محکومان امنیتی فتنه 88، سارو قهرمانی عضو گروهک کومله را “شهید” خطاب کرد

بهاره رهنما، هنرپیشه می‌گوید سارو قهرمانی آرام و محجوب بوده و مدتی در رستورانش پیک موتوری بوده است

اما سئوال اینجاست که “سارو قهرمانی” کیست، آیا او به خاطر اغتشاشات اخیر بازداشت و پس از شکنجه‌شدن، کشته شده است؟ آیا او صرفاً یک شهروندی معمولی یا کارگر ساده رستوران یک هنرپیشه بوده، واقعیت ماجرا چیست؟

** سارو قهرمانی کیست؟

سارو قهرمانی متولد 1372 بوده که به دلیل ارتباط داشتن با گروهک‌ تروریستی کومله و تلاش برای ترور یک فرد در سال 91 توسط دستگاه‌های امنیتی بازدداشت و طی مراحل قضایی به تحمل 5 سال حبس محکوم می‌شود اما به دلیل رافت اسلامی پس از گذراندن 2 سال از زندان آزاد می‌شود. آن طور که پدر “سارو” اعلام کرده، وی پس از آزادی دوباره به گروهک کومله پیوسته و اندکی بعد هم توسط همین گروهک به سلاح تجهیز شده است.

از سویی فرماندار سنندج درباره سوابق بزهکاری “قهرمانی” می‌گوید: “وی  دارای سوابق متعدد از جمله تهدید و ارعاب شهروندان و حمل سلاح غیر مجاز بوده است”.

به گفته این مقام دولتی کشته شدن سارو قهرمانی در نارآرامی‌های اخیر، صحت ندارد، بلکه وی روز 4 دی ماه در یک پارکینگ‌ شهر سنندج اقدام به تهدید مسلحانه یکی از شهروندان می‌کند و دقایقی بعد از محل متواری می‌شود که در این ارتباط فرد تهدید شده از او نزد پلیس شکایت کرده و نهایتا سارو قهرمانی وقتی به همراه یکی از مرتبطین خود تحت تعقیب ماموران قرار می‌گیرد، بدون توجه به فرمان ایست ماموران سعی به فرار کرده و سپس به سمت ماموران تیراندازی می‌کند ولی در جریان درگیری با ماموران، کشته می‌شود که مستندات آن نیز وجود دارد.

 

پیش از این نیز، در یک مورد مشابه، برخی اکانت‌ها مخالف جمهوری اسلامی در فضای مجازی، یک عامل سرویس‌های بیگانه که همسرش نیز عضو رسمی گروهک تروریستی پژاک بوده را اقدامی عجیب، زندانی امنیتی معرفی کرده و توانستند هشتگی درباره وی را به ترند جهانی تبدیل کنند.

به تازگی تصاویری رسیده که نشان می‌دهد سارو قهرمانی مسلح بوده و با خودروهایی که آرم گروهک تروریستی کومله روی آن حک شده، عکس یادگاری گرفته است.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری