16:34 1399/10/20

 

به گزارش مفتاح و به نقل از  اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، دکترعباس رضایی روز شنبه در حاشیه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رییس جمهوری از طریق ویدئو کنفرانس افزود: مهم‌ترین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مانند جلسات قبل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی بود.

وی تصریح کرد: بسیاری از مردم تصور می‌کنند با وجود واکسن از ویروس کرونا مصون خواهند بود اما باید بدانیم هنوز تمهیدات لازم برای شناسایی رفتار ویروس وجود ندارد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه تزریق واکسن ایمنی ایجاد می‌کند اما بسیاری از واکسن‌ها ایمنی موقت دارند، ادامه داد: بسیاری از واکسن‌ها پس از مدتی به دلیل تغییر ماهیت یا جهشی که عامل بیماری‌زا ایجاد می‌کند کارایی خود را از دست می‌دهد.

رضایی یادآور شد:  دانش آموزان هنرستانی می‌توانند برای دروس عملی خود در محل آموزش حضور یابند و کادر اداری و اجرایی مدارس در مناطق قرمز می‌توانند بر سرکار خود حاضر شوند.

وی بیان کرد: در وضعیت آبی تمامی مشاغل مجاز به فعالیت هستند، همچنین در مناطق با وضعیت آبی اگر تعداد دانش آموزان یک مدرسه زیر ۵۰ نفر باشد مدارس بازگشایی خواهند شد.

 استاندار اصفهان افزود: اما اگر مدارس بالای ۵۰ دانش آموز داشته باشد در مناطق آبی پایه‌های اول و دوم ابتدایی به شرط برگزاری کلاس با کمتر از ۱۰ دانش آموز می‌توانند فعالیت خود را انجام دهند.

رضایی با بیان اینکه تزریق واکسن نیازمند سند واکسیناسیون است، اظهار کرد: امروز در ستاد ملی مقابله با کرونا جزییات این سند در چهار مرحله مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در مرحله اول تزریق واکسن به کادر درمان و افراد پرخطر شامل جانبازان، مرحله دوم ۱۲ میلیون نفر جمعیت مانند سالمندان و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، مرحله سوم ۱۹ میلیون نفر واکسینه می‌شوند.

رضایی گفت: تاکنون وضعیت شهرها به لحاظ شیوع ویروس کرونا در رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز قرار می‌گرفت اکنون رنگ آبی به این رنگ‌ها اضافه شده است.

وی ادامه داد: وضعیت آبی شهرها در حد فاصل زرد و سفید مشخص شد، اگر میزان بستری در هر شهر در هر صد هزار نفر ۲ نفر بود آن شهر در وضعیت آبی قرار می‌گیرد.

استاندار اصفهان بیان کرد: مقرر شد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی با شرط سقف بودجه با صرفه جویی برای پرداخت حقوق پرسنل خدماتی قراردادی که از ردیف مرکزی پرداخت نمی‌شود، هزینه کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی