کد خبر : ۲۶۵۸۲ دسته : اجتماعی , تاریخ انتشار : ۸:۱۶ - دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۳
اندازه فونت نسخه چاپی
نظارت‌های ویژه برای پایان دادن به بدرفتاری‌های تعرفه‌ای

وعده وزیر بهداشت برای برچیدن بساط زیرمیزی

به گزارش مفتاح نیوز به نقل از  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سیدحسن هاشمی با اعلام اینکه تعرفه‌های جراحی هنوز نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است، گفت: هرچند تعرفه‌های جراحی دولتی‌ و خصوصی همچنان مانند سال گذشته است، اما اکنون عدالت در ارزش نسبی خدمات درون رشته‌ای و بین رشته‌ای اتفاق افتاده است.

وی گفت: در تعرفه‌های جراحی ارقامی که در سال گذشته وجود داشت تغییری نکرده است، اما عدالت در ارزش نسبی خدمات درون رشته‌ای و بین رشته‌ای اتفاق افتاده است و این اقدام باید 20 سال گذشته صورت می‌گرفت.

هاشمی با بیان این‌که در شش ماهه گذشته کار بسیار بزرگی در زمینه تعرفه‌های تشخیصی – درمانی صورت گرفته است، اظهار کرد: در طول این مدت بیمه‌ها، وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی یک کار بزرگ انجام دادند و هیات وزیران نیز با آن موافقت کرد و این آغاز یک روش سالم نزدیک به عدالت است.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که با هماهنگی انجمن‌های علمی – تخصصی و سازمان نظام پزشکی رفتارهایی که در زمینه برخی دریافت‌های غیرمتعارف وجود دارد، برچیده شود و افزود: با کمک سازمان نظام پزشکی، برنامه‌های نظارتی نیز پیش‌بینی شده تا بدرفتاری‌های موجود برچیده شود. اما باید توجه داشت که در این زمینه کمی به زمان نیاز داریم.

وی با تاکید بر اینکه تردید نخواهم داشت در زمینه بدرفتاری‌های موجود تا پایان سال شرایط تغییر خواهد کرد، گفت: جهت برچیده شدن بساط تعرفه‌های غیرمتعارف از مراکز درمانی کشور علاوه بر زمان، به اطلاع‌رسانی و مراقبت نیز نیاز داریم تا این اتفاق بیفتد و شک نخواهم داشت تا آخر سال شرایط تغییر می‌کند.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سه =


صوت و فیلم

گزارش تصویری