8:23 1398/07/24

 

 

به گزارش مفتاح، و به نقل از کمیته اطلاع رسانی اوقاف، عباس سلیمی، مشاور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اصفهان شهر عالمان بزرگ و شهیدان والامقام است و خداوند را شاکریم که امروز باهمت همه مسئولان مسابقات کشوری قران کریم باشکوه قابل تحسینی برگزار و برگ زرین دیگری بر کارنامه قرآنی مردم ولایت مدار و قرآن مدار این خطه افزوده شد.

وی افزود: در اهمیت تعلیم و تعلم قرآن کریم شاید این بیان نورانی پیامبر اکرم (ص) کافی است که اگر خواهان زندگی سعادتمندانه هانند شهیدان هستید بحث آموزش قرآن را در دستور زندگی قرار دهید.

سلیمی با تاکید بر اینکه این  صحبت پیامبر گرامی اسلام (ص) مدال افتخاری برای فعالان قرآنی است، گفت: بحث قرآن فقط متعلق به امت اسلام نیست بلکه کتاب جهانی است و در قرآن نیز خداوند همه دنیا را در این کتاب آسمانی خطاب قرار داده است.

وی افزود: برخی پیروان اقلیتهای دینی امروز تمایل خود را به شرکت در این جلسه اعلام داشتند که خوشحالیم علاوه بر پیروان قرآن دیگر دوستداران قرآن از ارامنه نیز در مراسم اختتامیه مسابقات قرآن کریم حضور دارند.

 

وی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف وظیفه خود را تعمیق فعالیت های قرآنی می داند و فراتر از صوت و لحن و حفظ درصدد توسعه این مسابقات در رشته های دیگر است، تاکید کرد: پرداختن به ابعاد هنری، مفاهیم و کتابت قرآن که همه منتهی به حاکمیت سبک زندگی قرآنی درجامعه می شود در دستور کار مسئولان اوقاف است.

سلیمی گفت: رهبر معظم انقلاب می فرماید که هر یک از امامزادگان مدفون در این سرزمین مزارشان باید تبدیل به قطب فرهنگی شود و بر این اساس با استفاده از ظرفیت‌های حداکثری استان اصفهان در این زمینه این مهم باید تحقق پیدا کند.

وی با گرامیداشت یاد استاد شکوهنده استاد پیشکسوت قرآن کریم در استان اصفهان معروف به ابوالشهدا اضافه کرد: اصفهان در زمینه فعالیت‌های قرانی نمونه بی بدیل به شمار می‌رود و در هزاران نقطه اساتید قرآنی مشغول آشنا کردن مردم با مفاهیم قرآنی هستند که نام اساتید بزرگ ایشان مانند استاد شکوهنده را گرامی می داریم.

مطالب پیشنهادی