کد خبر : ۸۳۴۵۹ دسته : اقتصادی , تاریخ انتشار : ۱۸:۰۲ - چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
اندازه فونت نسخه چاپی
با هدف کاهش آلودگی هوا، مصرف سوخت و افزایش طول عمر موتور؛

ورود نخستین روغن موتوری گیاهی کشور به زودی

به گزارش مفتاح، روابط عمومی و تبلیغات شرکت نفت ایرانول، مهندس عیسی اسحاقی در مراسم تجلیل از اتوسرویس کاران برتر چابهار گفت: این روغن موتور پس از ماه‌ها تلاش کارشناسان واحد کنترل کیفی، پژوهش و آزمایشگاه ایرانول و با اخذ مجوز از سازمان ملی استاندارد ایران تولید شده است.

وی مهم‌ترین ویژگی روغن موتور پایه گیاهی تترا را کاهش آلودگی هوا، کاهش مصرف سوخت و روغن، افزایش طول عمر موتور و صرفه اقتصادی برای مصرف‌کننده دانست و گفت: پیش‌بینی می‌شود از این محصول با توجه به ویژگی‌های آن استقبال خوبی شود.

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول تأکید کرد: در تست‌های میدانی انجام شده بر روی محصول تترا کاهش مصرف سوخت حدود 5 درصد در 10هزار کیلومتر مشاهده گردیده است . 

مهندس عیسی اسحاقی تصریح کرد: همچنین به دلیل کاهش ضریب اصطکاک در موتور میزان سایش به مقدار زیادی نسبت به روغن‌های معمول کاهش یافته است .

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول تأکید کرد: این روغن موتور در تمامی خودروهای تولید داخلی قابل استفاده می‌باشد.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار توسط کارشناسان و متخصصان داخلی موفق شدیم روغن پایه در حد گروه 2، روغن N100 و N150 را از سه ماه پیش تولید کنیم ، افزود: انشاءاله از سال آینده در محصولات از روغن‌هایی در حد گروه 2 استفاده کنیم که هم باعث افزایش کیفیت محصولات و هم مانع خروج ارز از کشور شود.

مهندس عیسی اسحاقی تصریح کرد: به رغم مشکلات زیاد، رکود و کاهش قیمت نفت در سال جاری، موفق شدیم رکورد تولید محصولات پالایشگاهی ایرانول را از اول تأسیس تاکنون و در فروش محصولات نیز توانستیم رکورد فروش محصولات را از ابتدا تأسیس ایرانول تاکنون بشکنیم .

وی در ادامه از بهره‌برداری از مخازن 25 هزار تنی در بندر امام در اوایل نیمه دوم سال آینده خبر داد.

مهندس اسحاقی گفت: در راستای افزایش کیفیت محصولات دو کار انجام دادیم که یکی اورهال و تعمیرات اساسی هایدوفینیشینگ پس از 17 سال و دیگری خط PDAT برایت استاک (که در روغن‌های صنعتی بکار می‌رود) پس از 16 سال می‌باشد.

گفتنی است در پایان این مراسم از اتوسرویس‌های برتر چابهار آقایان ظفر احمد رسولی، عظیم بلوچ، ملأ صوالی بلوچ، عبدالستار بلوچ عطا، سعید دهانی، خالد جدگال، ابراهیم ملکی، مجید مرعشی، زاهد ریگی مقدم، عبدالحکیم بلوچ، محمد شریف ناروی و فروشندگان برتر مصعب ساربانی، یعقوب ملک‌زاده، حسن ارگانی، محمد یوسف ملک‌زاده، مرتضی ملک‌زاده، عبدالغنی ناروی با اهدای لوح سپاس و هدیه تجلیل و قدردانی شد.

منبع: تابناک

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 11 =


صوت و فیلم

گزارش تصویری